Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Olivatko nämä hirvityshatut Fergien kosto?

Eugenie (vas.) ja Beatrice kuninkaallisissa häissä 2011.
Eugenie (vas.) ja Beatrice kuninkaallisissa häissä 2011.
Julkaistu 04.05.2011 13:41

Yorkin prinsessojen hattuihin liittyy hurja salaliittoteoria. Muotiblogistit ovat varmoja, että ne olivat Yorkin herttuattaren, Sarah "Fergie" Fergusonin kosto.

Yorkin herttuatar Sarah Ferguson, sulhasen Andrew-sedän ex-vaimo ei saanut kutsua kuninkaallisiin häihin, mutta hänen tyttärensä, prinsessat Beatrice ja Eugenie sen sijaan edustivat häissä näyttävästi. Prinsessavaljakko käänsi katseita ja kohotti kulmakarvoja hirvittävyyttä hipovilla hattuviritelmillään.

Muotiblogistit ovatkin viritelleet salaliittoteoriaa siitä, että Yorkin herttuatar olisi kostanut tyttäriensä hattujen kautta sen, ettei häntä kutsuttu.

– Olen ihan varma, että Sarah auttoi hattujen valinnassa. Yksi asia mitä Sarah vihaa on se, ettei häntä huomioida. Tämä oli hänen tapansa sanoa haistakaa pee suvulle, joka teeskentelee, ettei Sarahia ole olemassa, Fergien läheinen ystävä on paljastanut popeaeter.comille.

Varsinkin prinsessa Beatricen hattua on mollattu armotta kriitikoiden taholta, ja Tori Spelling on kutsunut sitä ”pieneksi hulluksi kaupungiksi”. Ainakin prinsessa sai hatullaan huomiota – jopa niin paljon, että sille on perustettu oma blogi! Prinsessa Beatrice ja hänen hattunsa blogi,katso tumblr.comissa.

MTV3/Helmi

Lähde: Popeater.com

Kuva: Getty Images

Lisää aiheesta:

Moni mokaa joulukukkien kanssa: "Ihmisille on tullut pettymyksenä"Kun BMW-kuskin tutun reitin yksityiskohta muuttui, rysähti – katso varoittava video HelsingistäNäin vaarallisen suojatien ylitys sujui Helsingin aamuruuhkassa – huomaisitko sinä nämä jalankulkijat ratin takaa?Tee itse piparijäätelöä – tarvitset vain neljä ainesosaaRuokavaliomoka, joka voi johtaa vatsaoireisiin: "Suolisto ei koskaan tykkää"Onko oikeaa tapaa antaa potkuja? "Esihenkilöurani haastavin hetki" – asiantuntijalta tärkeä huomio
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 12:27
    Joulu

    Moni mokaa joulukukkien kanssa: "Ihmisille on tullut pettymyksenä"

  • 09:59
    Autot

    Kun BMW-kuskin tutun reitin yksityiskohta muuttui, rysähti – katso varoittava video Helsingistä

  • 08:24
    Liikenneturvallisuus

    Näin vaarallisen suojatien ylitys sujui Helsingin aamuruuhkassa – huomaisitko sinä nämä jalankulkijat ratin takaa?

  • 08:14
    Jouluruoka

    Tee itse piparijäätelöä – tarvitset vain neljä ainesosaa

  • 06:49
    Vatsavaivat

    Ruokavaliomoka, joka voi johtaa vatsaoireisiin: "Suolisto ei koskaan tykkää"