Näin viettelet punaisella huulipunalla
Punainen huulipuna on noussut tänä vuonna meikkiosastojen ykkössuosikiksi. Myös maailmantähdet ovat mieltyneet seksikkäisiin punaisiin sävyihin.
Maailmanluokan julkkikset paljastivat omat vinkkinsä punaisen huulipunan käyttöön.
Televisiopersoona Bethenny Frankel luottaa punaiseen huulipunaan – sekä itseensä.
– Minä uskon, että punaista väriä käytetään itsevarmoina. Itsevarmuus, hyvä onni ja rohkeus – niitähän jokainen nainen tarvitsee! Frankelkertoo.
Vaatesuunnittelija Whitney Port ei ole ahkera meikkaaja. Punaiseen huulipunaan hän kuitenkin tarttuu laiskempinakin aamuina.
– Minä en käytä mielelläni paljon silmämeikkiä. Joskus en käytä silmämeikkiä lainkaan. Punaiset huulet näyttävät helposti siltä, että meikkiin on panostettu, Port kertoo tottumuksistaan.
Buffy, vampyyrintappaja -sarjasta julkisuuteen noussut ja myöhemmin Gossip Girl -sarjan juonittelevan Georginan roolista tutuksi tullut näyttelijä Michelle Trachtenberg viihtyy hyvin dramaattinen puna huulillaan.
– Punainen huulipuna saa hampaat näyttämään valkoisemmilta. Minusta tuntuu, että aina kun miehet näkevät naisen, jolla on punaista huulipunaa, he ajattelevat seksikkäitä ja tuhmia asioita, Gossip Girl –tähtiTrachtenberg vinkkaa.
MTV3/Helmi
Lähde: Us Magazine
Kuva: Splash/Getty Images
Uusimmat
-
23:44
Putin syyttää Ukrainaa rauhanneuvotteluiden sabotoinnista, Mariupolista löydetty 70 ruumista – MTV seuraa sotaa
-
22:51
Valtteri Bottas järjesti Lewis Hamiltonille melkoisen yllätyksen Monacossa: "Nyt en unohda sinua koskaan"
-
22:41
Leijonien tähtihyökkääjältä hupaisa heitto Marko Anttilan ketjusta
-
22:22
Ukrainan ortodoksinen kirkko julistautui itsenäiseksi Venäjän ortodoksisesta kirkosta
-
21:56
Hurja tilanne MM-jäällä – naama edellä laitaan, poistui verissäpäin kaukalosta
-
21:40
Valtteri Bottaksen uskomattoman surkea putki sai jatkoa – suomalaistähti murjaisi jo vitsin pomolleen
-
21:04
Venäjän Aleksandr Bolshunovin dopingtesteistä ällistyttävä paljastus
-
20:42
Sota raivoaa nyt kiivaimmillaan Itä-Ukrainassa – puolustajat saattavat viimein saada raketinheittimiä, joilla iskeä jopa satojen kilometrien päähän
-
20:34
Lewis Hamiltonilta kovaa tekstiä Monacon radasta: "En muista kokeneeni koskaan mitään tällaista"
-
20:25
Leijonat juhlisti MM-välieräpaikkaa osuvalla kappaleella – tällainen tunnelma oli pukukopissa Slovakia-voiton jälkeen
-
20:08
Elintarviketarkastajat ratsasivat kauppojen valmisruokia pääkaupunkiseudulla – tulokset karua luettavaa
-
20:00
Salkkarit-kurkistus julki! Hahmo päättyy juonimaan armottomasti
-
19:20
Tämä NHL-supertähden temppu sinetöi Ruotsin kohtalon – katso Tre Kronorin MM-sulaminen uniikista kuvakulmasta
-
19:18
Ilmavoimien uudet F-35-hävittäjät ensimmäisenä Lapin lennoston käyttöön
-
19:12
Ferrari vahvoilla Monacossa, Red Bull nosti jo käsiä pystyyn – Valtteri Bottas takamatkalla muihin nähden
-
19:01
Mies unohti iltapäiväseksin jälkeen viettäneensä jo hääpäiväänsä – syy selvisi lääkärissä
-
19:00
Leijonille hurja haaste MM-kisoissa – vastassa ”naurettavaa” jälkeä tehnyt kaveri
-
18:30
Muistatko vielä nämä? Koostimme Marko Anttilan ratkaisuosumista huikean kimaran
-
18:26
Kolmelle nuorelle vankeustuomiot väkivaltaisesta ryöstöstä Raisiossa
-
18:25
Tennistähti heitti lasta mailalla päähän kesken ottelun
-
Lataa lisää