Jokeripuolustaja Mikko Jokela myöntää joukkueensa olevan kiusallisessa tilanteessa, sillä tällä hetkellä kaksi avainpuolustajaa, Marko Tuulola ja Mikko Kuparinen, ovat loukkaantumisten takia sivussa. Jokelan mukaan kokoonpanossa olevilta pakeilta vaaditaan nyt paljon, mikäli joukkue haluaa pelejä voittaa.
- Niiden puolustajien kanssa mennään, jotka ovat pelikunnossa. Ei tässä muu auta kuin se, että jokainen pakki yrittää samalla tavalla tehdä parhaansa kuin tähänkin asti. Toki huolellisuutta ja venymistä nyt tarvitaan, Jokela toteaa MTV3:lle.
Tapparasta lainasopimuksella hankittu isokokoinen Atte Pentikäinen pelaa Jokereiden paidassa kymmenen ottelua. Jokela toivottaa Pentikäisen tervetulleeksi auttamaan pakkivajeesta kärsivää joukkuetta.
- Pentikäinen on sellainen vahva peruspakki. Hyvään paikkaan me hänet nyt saimme. Uskon, että miehestä on apua joukkueellemme, Jokela tuumii.
(MTV3)