Mediatutkija Veijo Hietala: Cheryll on suuri suosikkini!

Veijo Hietala (Kuva: Vesa Moilanen/Lehtikuva)
Veijo Hietala (Kuva: Vesa Moilanen/Lehtikuva)
Julkaistu 03.10.2008 19:46(Päivitetty 03.10.2008 19:52)

Mediatutkija Veijo Hietala tunnustautuu Big Brother -faniksi. Miehen ehdottomat suosikit ovat Cheryll, Andreas ja Niko. Hietala itsekin vietti kaksi päivää talossa, Business Editionissa.

Mediatutkija Veijo Hietala kertoi Big Brother Extrassa, että elämä on täysin erilaista BB-talossa, kuin oikeassa maailmassa. Mies oli kaksi päivää ja yhden yön Big Brother -talossa Business Editionissa.

– Kokemus vahvisti ja muutti joitakin käsityksiäni. Esimerkiksi talossa ei tiedä kellon aikaa, ei ole kännyköitä, telkkaria, lehtiä tai kirjoja. Näihin askareisiin menee yllättävän paljon aikaa arjessa. Siksi ei ole ihme, että asukkaat innostuvat, kun he näkevät televisiosta elokuvan. Tai he saavat jonkun hurjan tehtävän, Hietala kertoo.

Mediatutkija korostaa, että näiden syiden vuoksi ei ole ihme, että asukkaat käyttäytyvät oudosti talossa. Tavallinen ihminen ei joudu hänen mukaansa vastaaviin psykologisiin tilanteisiin, mihin asukkaat BB-talossa joutuvat.

Suosikikseen Veijo Hietala mainitsee Cheryllin. Mies kehuu blondin kauneutta.

– Hän on kuin urbaani Elovena-tyttö! Vaikka Cheryll olisi yksin talossa, katsoisin ohjelmaa. Hän on mieletön persoona, Hietala innostuu.

Kaksi muuta suosikkia ovat Niko ja Andreas. Hän kuvailee kolmikkoa ylivertaiseksi talossa. Nikoa hän kuvailee loistavaksi "Drama Queeniksi" ja Andreasta ristiriitaiseksi persoonaksi.

– Andreas kiusaa kyllä liikaa Cheryllia, tutkija päättää.

Lue lisää Big Brother -tapahtumista täältä!

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Big Brother