Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Martina kertoi totuuden BB-vierailustaan

Martina Aitolehti
Martina Aitolehti
Julkaistu 25.10.2007 22:09(Päivitetty 26.10.2007 10:24)

Martina Aitolehti on ollut poissa Big Brother -talosta nyt puolisentoista viikkoa ja katselee talon menoa hiukan haikein mielin kotoa käsin, mutta on pääosin kuitenkin tyytyväinen palattuaan takaisin normaalielämään.

- Palaute, mitä olen saanut talosta poistuttuani on ollut positiivista ja se merkitsee paljon, Martina hehkutti Viihdeuutisille torstai-iltana.

Martina kertoo seuranneensa ohjelmaa sen verran minkä kiireiltään ehtii. Sunnuntaina hän uskoo talosta tippuvan Tiinan, sillä hän on ikävöinyt takaisin ulkomaailmaan samalla lailla kuin Martina talossa ollessaan.

Martinan elämästä talossa on liikkunut villejä huhuja jo pari viikkoa ja nyt kaunotar suostui vihdoin kommentoimaan asiaa. Tällä viikolla suuri Big Brother -fani Ritva Santavuori epäili Viihdeuutisten haastattelussa Martinan vierailun talossa olleen käsikirjoitettu.

- Kyllähän mun taloon meno on ollu käsikirjoitettua. Se on ollu mulla kuukausia tiedossa ennen kuin mä menin sinne ja oon menny sinne ihan tuotannon pyynnöstä. Mutta se kun mä taloon astuin, niin silloin mä olin ihan samalla viivalla kuin kaikki muutkin. Olin siellä ihan rehellisesti kilpailemassa. Oon sieltä lähteny sillä syyllä, että mun vaarini on kuollu.

Ritva Santavuori epäili jopa Martinan ukin kuolemankin olleen käsikirjoitettu.

- Mä näin sen jakson (Viihdeuutisia). Ei todellakaan ole, ei, Martina kumoaa huhut.

Katso Martinan haastattelu.

(MTV3)

Big Brotherin viralliset sivut

Lisää kuvia Martinan BB-ajasta Kuvaboxissa!

Lisää aiheesta:

Vappu Pimiä ensimmäisistä TTK-juonnoistaan: "Tuntuu, että jännitän tänä päivänä enemmän kuin silloin"Tällainen oli Vappu Pimiän viimeinen TTK-työpäivä – kurkista kulisseihinYksi tilanne Vappu Pimiän elämässä sai aikaan kauhunsekaisten tunteiden värinän koko kehoon: "Yksi elämäni jännittävimpiä hetkiä"Mikko Leppilammen TTK-linjaus teki Vappu Pimiän työstä poikkeuksellisen haastavaaNäin Marco Bjurström auttoi Vappu Pimiää, kun tämä oli astumassa uransa jännittävimpään paikkaanVappu Pimiä sai hämmentävän puhelun, joka muutti hänen uransa suunnan: "Miltäs sinusta kuulostaisi"
Big Brother

Tuoreimmat aiheesta

Big Brother
  • Eilen12:44
    Asian ytimessä.doc

    Vappu Pimiä ensimmäisistä TTK-juonnoistaan: "Tuntuu, että jännitän tänä päivänä enemmän kuin silloin"

  • ma19:45
    Asian ytimessä.doc

    Tällainen oli Vappu Pimiän viimeinen TTK-työpäivä – kurkista kulisseihin

  • ma08:20
    Asian ytimessä.doc

    Yksi tilanne Vappu Pimiän elämässä sai aikaan kauhunsekaisten tunteiden värinän koko kehoon: "Yksi elämäni jännittävimpiä hetkiä"

  • 30.11.09:30
    Asian ytimessä.doc

    Mikko Leppilammen TTK-linjaus teki Vappu Pimiän työstä poikkeuksellisen haastavaa

  • 28.11.07:30
    Asian ytimessä.doc

    Näin Marco Bjurström auttoi Vappu Pimiää, kun tämä oli astumassa uransa jännittävimpään paikkaan