Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Maajussi-parille tulossa jälleen perheenlisäystä: "Täytyy kohta hankkia linja-auto, että mahdutaan kulkemaan"

Maajussille morsian -ohjelmasta tutut Ville ja Johanna saavat kolmannen yhteisen lapsensa kesällä. 
Maajussille morsian -ohjelmasta tutut Ville ja Johanna saavat kolmannen yhteisen lapsensa kesällä. 
Julkaistu 01.03.2018 14:18
Toimittajan kuva

Iriz Silander

iriz.silander@mtv.fi

iriziriz

Vuonna 2011 toisensa Maajussille morsian -ohjelmassa löytäneet Ville ja Johanna saavat kolmannen yhteisen lapsensa kesällä. 

Maajussipari Ville ja Johanna avioituivat vuonna 2012. Ensimmäinen yhteinen lapsi Viljo syntyi lokakuussa 2013. Vuonna 2016 perhe kasvoi pienellä Miina-tytöllä. Villellä on lisäksi edellisestä suhteesta 15-vuotias Viola. Nyt perhe odottaa neljättä lasta syntyväksi kesällä 2018.

– Täytyy kohta linja-auto hankkia, että mahdutaan kulkemaan, Ville naurahtaa kertoessaan perheen ilouutisesta MTV.fille.

maajussipariskunta Ville Veranen ja Johanna Raitamo 3
Maajussipariskunta Ville ja Johanna avioituivat vuonna 2012.

Perhe asuu Sauvossa maatilalla ja haaveilee talon laajennuksesta. Uuden perheenjäsenen tulo oli molemmille vanhemmille iloinen yllätys. Perhe ei aio ottaa selville lapsen sukupuolta.

– Emme varsinaisesti suunnitelleet, että hankkisimme nyt lisää lapsia. Nyt täytyy sitten keksiä joku yllätysnimi vauvalle, mies naurahtaa.

Pari löysi toisensa Maajussille morsian -ohjelman kuvauksissa vuonna 2011. Heidän rakkaustarinansa on kestänyt jo pitkään ja heillä on fanijoukkoja ympäri Suomea.

– Kyllä kaikki tuntevat meidät Sauvossa ja muuallakin vielä tulevat juttelemaan. Ihan kivaa se on, kun muistelevat, Ville kertoo.

Terveysongelmat varjostavat onnea

Ville kertoo kärsineensä jo vuosien ajan terveysongelmista. Hänellä on ollut aivoinfarkti, sekä pullistuma selässä, joka on jo kertaalleen leikattu. Nyt vanha vaiva on tullut takaisin.

– Välillä vihloo selkä kovasti. Joutuu miettimään, että ei nosta mitään, hän kertoo.

Tällä hetkellä maajussi opiskelee maatilatöiden ohella puuartesaaniksi. Perheellä on tuotantoeläiminä vasikoita. Johanna tekee lähihoitajan töitä.

Villen ja Johannan vauvauutisesta kertoi ensimmäisenä Seiska. 

Lisää aiheesta:

Maajussi-parille perheenlisäystä! Vuosi sitten toisiinsa rakastuneet Anna-Reetta ja Kalevi odottavat lasta: "Toivottu ja odotettu" Maajussi-pariskunta elää kiireistä perhearkea: Ensimmäinen loma lapsen syntymän jälkeenMaajussi-Osmo ja Mervi arjestaan down-lapsen kanssa: Hän on elämämme iloMaajussille morsian -tähtien vuosi: Maajussi sai lapsen, entinen heila avioituiMaajussi-Osmon koskettava rakkaustarina – onnettomuus, yllätyshäät ja down-lapsiVideo: Rakastettu maajussipari herkkänä ilouutisesta – vauva tulossa!