Kukkeinta kevätheilaa tiedustelleessa kyselyssä MTV3.fin Viihdeuutisten lukijat äänestivät voittajaksi sketsihahmo Marja Tyrnin. Tyrnin perintöprinsessaksi ylsi laulaja Jenni Vartiainen.
Peräti kolmasosa vastaajista oli vaikuttunut Pallivahan mestarileipurin rempseästä olemuksesta.
– Marjassa yhdistyvät herskyvä nauru, hellät sormet ja mahtava ulkoinen habitus. Tosin hänen vaatteiden, lasien ja huulipunan alta paljastuu äärettömän hyvännäköinen ja lahjakas miesnäyttelijä. Voittaa siis mennen tullen muut! perustelee nimimerkki fani.
– Marja on loistava parodia koleerisista karjalaistädeistä, joita sukuni on täynnä!! Aivan oikean oloinen ja hyvin näytelty. Ja levittää iloisuutta, kirjoittaa Marja-fani.
– Marja on todellinen NAINEN… hauska ja rehevä niin kuin naisen pitääkin olla. Ei mikään tyhjäpää. Marjan kanssa ei käy aika pitkäksi… menisin kyllä marjaan, kommentoi Tero.

