Formula 1 -tähti Lewis Hamilton ottaa täyden ilon irti sinkkuudestaan. Viime kesänä pitkän seurustelusuhteen päättänyt kaasujalka on löytänyt jälleen uuden naisen kainaloonsa, jossa on viime kuukausina nähty huippumalleja, poptähtiä ja jopa McLaren-pomon tytär. Brittiläisen Daily Mail -lehden mukaan Hamiltonin sydän sykkii nykyään missille.
Hamilton poseerasi mystisen kaunottaren kanssa uuden Indiana Jones -leffan ensi-iltajuhlissa Cannesissa.Nyt on selvinnyt, että Hamiltonin deitti oli Vivian Burkhardt, 22-vuotias Miss Grenada. Daily Mailin tietojen mukaan Burkhardt on paitsi kaunis myös varsin fiksu nuori nainen. Saksalaissyntyinen kaunotar on musikaalinen sekä kielellisesti lahjakas: hän puhuu sujuvasti saksaa, englantia ja ranskaa. Miss Maailma -mittelöissäkin menestynyt Burkhardt opiskelee luonnontieteitä ylipistossa ja suunnittelee uraa kirurgina.
– Lewis toi joukon kavereita Cannesin elokuvajuhlille saatuaan kutsun ensi-iltaan George Lucasilta. Hän ja Vivian tuntevat toisensa Grenadasta, jossa Lewis usein vierailee perhesyistä, McLarenin tiedottaja kommentoi parin huhuttua suhdetta.
Vasta toista kautta F1-radoilla ajava Hamilton on yhdistetty useisiin julkkiskaunottariin hänen erottua tyttöystävästään viime vuoden kesäkuussa. Pian eron jälkeen Hamilton kuvattiin rantatunnelmissa McLaren-pomo Mansour Ojjehin Sara-tyttären kanssa. Marraskuussa lehdet kertoivat Hamiltonin ja Miss Turkki -finalistin lyhyestä suhteesta.
Hamiltonin kanssa silmäpeliä ovat pelanneet myös huippumalli Naomi Campbell sekä Pussycat Dolls -laulaja Nicole Scherzinger.
(MTV3)