Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Kuutosia kasvattamassa -sarjan pariskunta kulissien takana: Myrskyisä suhde

Jenny Masche tyttärensä kanssa.
Jenny Masche tyttärensä kanssa.
Julkaistu 23.10.2011 08:30

AVAn perhesarja Kuutosia kasvattamassa esittelee maanantaina idyllisen suurperheen, johon kuuluvat Jenny ja Bryan Masche sekä pariskunnan valtava lapsilauma. Kulissien takana on kuitenkin juoruttu, että unelmaperheen arki ei olekaan niin auvoista kuin on annettu ymmärtää.

AVAn uusi realitysarja Kuutosia kasvattamassa esittelee suomalaiselle katsojakunnalle Jenny ja Bryan Maschen, jotka ovat yrittäneet saada perheenlisäystä usean vuoden ajan.

Kahden keskenmenon jälkeen pariskunta päättää kokeilla keinohedelmöitystä, joka onnistuu yli odotusten. Kesäkuussa 2007 pariskunnalle syntyy kuutoset: Savannah Jane, Bailey Elizabeth, Grant William, Cole Robert, Molli Grace ja Blake Nickolas.

Sarjassa seurataan, kuinka vanhemmat yrittävät tasapainotella suurperheen, opiskeluiden ja työnteon välillä. Huhujen mukaan unelmaperhe ei kuitenkaan ollut niin idyllinen kuin antoi ymmärtää.

PEOPLE-lehden mukaan Jenny ja Bryan Masche myönsivät jo ennen sarjan kuvauksien alkua, että heidän avioliittonsa oli kaukana täydellisestä. He kävivät jo tuolloin parisuhdeterapiassa pelastaakseen liittonsa.

– Meillä on todella rajuja riitoja, Jenny Masche paljasti vuonna 2009. Hänen mukaansa kuutosten kasvattaminen aiheutti jännitystä pariskunnan välillä.

Bryan Maschen pidätyskuva syksyltä 2010.
Bryan Maschen pidätyskuva syksyltä 2010.

Ongelmat tiivistyivät sarjan toisen tuotantokauden kuvauksien jälkeen syksyllä 2010, kun Bryan Masche pidätettiin perheväkivallan takia. Lähteiden mukaan pariskunta riiteli tuolloin siitä, minne veisivät lapsensa lomalle.

Jenny Maschen isä vakuuttaa, että Bryan ei ole ollut väkivaltainen vaimoansa kohtaan. Siitä huolimatta rouva Masche päätti hakea avioeroa miehestänsä vain muutama päivä pidätyksen jälkeen. Lisäksi hän hakee oikeudelta kuutosten yksinhuoltajuutta.

AVAlla sunnuntaina 23.10 alkaen kello 23.55.

AVA

Lisää aiheesta:

Tutkimus paljasti salakavalan sokeri-ilmiön – korostuu erityisesti pienituloisillaMoni tekee kuumeen mittauksessa piippausvirheenLäpimurto lähellä: Siat voivat pian pelastaa miljoonien sairaiden hengenBrittinainen teki melkoisen munalöydön eBaystaKuljettaja ajoi vastaantulevien kaistaa Helsingin keskustassa – liki törmäys tallentui poliisikameraanHanna Sumarin uunilohi on nerokas – vain kolme ainesosaa: "Toimii vuosikymmenestä toiseen"
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 08:14
    Sokeri

    Tutkimus paljasti salakavalan sokeri-ilmiön – korostuu erityisesti pienituloisilla

  • 06:48
    Flunssa

    Moni tekee kuumeen mittauksessa piippausvirheen

  • Eilen19:01
    Lääketiede

    Läpimurto lähellä: Siat voivat pian pelastaa miljoonien sairaiden hengen

  • Eilen18:59
    Linnut

    Brittinainen teki melkoisen munalöydön eBaysta

  • Eilen17:39
    Autot

    Kuljettaja ajoi vastaantulevien kaistaa Helsingin keskustassa – liki törmäys tallentui poliisikameraan