Suomalaishyökkääjä Leo Komarov teki viime yönä ensimmäisen pisteensä jääkiekon NHL:ssä. Hän syötti yhden maalin, kun Toronto voitti Buffalon jatkoajalla 4-3.
Komarov oli toisena syöttäjänä Toronton 2-2-tasoituksessa toisessa erässä. Matt Frattin sai kiekon omassa päässä Komarovilta ja toi kiekon hyökkäysalueelle. Hän syötti Cody Fransonille, joka laukoi ja Frattin lapioi paluukiekon maaliin.
Franson vei Toronton vielä johtoon, mutta Buffalon tähtitulokas Mikhail Grigorenko iski uransa ensimmäisen NHL-maalin ja venytti ratkaisun jatkoajalle. Grigorenko laittoi rystyllä kiekon maalin edestä sisään.
Frattin nousi sankariksi jatkoajalla, kun hän iski kiekon häkkiin, kun aikaa oli jäljellä vain kaksi sekuntia. Hän tunki röyhkeästi maalille ja nosti kiekon ohi Ryan Millerin.
Komarov pelasi reilut 16 minuuttia ja sai tililleen neljä taklausta. Buffalon Ville Leino on edelleen loukkaantuneena. Toronto nousi voitollaan kuuteen pisteeseen.