Samaan aikaan kun Portugali ja Slovenia pelasivat jalkapallon EM-lopputurnauksen neljännesvälieräottelua, nähtiin Frankfurtin stadionin käytävällä hirvittävä välikohtaus.
Portugalilaislehti Correio da Manhãn mukaan turvamiehet löivät ja potkivat fania samaan aikaan kun Portugali pelasi Sloveniaa vastaan maanantai-iltana.
Yksi järjestyksenvalvoja hakkasi fania lukuisia kertoja lähietäisyydeltä päähän. Toiset järjestyksenvalvojat pitivät hänestä takaapäin kiinni, jotta fani ei pääsisi pakoon.
Fani kaatui lopulta katsomoon vievän tunnelin lattialle, jolloin järjestyksenvalvojat alkoivat potkia ja lyödä tätä kasvoihin ja vartaloon.
Samaan aikaan toista Portugalin pelipaitaan pukeutunutta fania pidettiin jo valmiiksi hillityssä tilassa.
Portugalilainen Record on jakanut tilanteesta videon, joka on kuvattu katsomon puolelta pelin ollessa käynnissä.

