Inspiraatiota kesähäihin: Kauneimmissa hääkuvissa on hurmaavaa vintage-henkeä
Vuoden 2014 hääkuva on tulvillaan kartanoromantiikkaa, herkullisia värejä ja luonnollisuutta.
Hääkuvat ovat kaunis ja pysyvä muisto yhdestä elämän tärkeimmistä päivistä, joten niihin kannattaa panostaa. Trendikkäimmissä hääkuvissa nähdään nyt romanttista vintage-henkeä ja nostalgiaa. Valoisuus ja pehmeys ovat nousseet tärkeiksi elementeiksi kuvien suunnittelussa ja sommittelussa.
Inpspiraatiota omiin hääkuviin kannattaa napata tuoreiden hääparien otoksista.Vuoden 2014 hääkuvaksi valittiin tamperelaisten Pauliina Rytkösen ja Matti Lamminperän kaunis miljööhääkuva, joka on tulvillaan kartanoromantiikkaa. Valokuvaaja Irina Kolomijets oli valmistellut hääkuvauksen huolellisesti, ja juhlatalo Knuutilan kartanon sisämiljöö tuki erinomaisesti parin toiveita pastellisävyisistä vintagehenkisistä kuvista.
- Onni, ilo ja suuri rakkaus ovat niitä asioita, joiden haluan kuvistani välittyvän, Irina Kolomijets kertoo.
Vuoden kauneimmat hääkuvat
Vuoden hääkuva -kilpailu oli tänä vuonna jaettu neljään sarjaan; miljööhääkuva, studiohääkuva, dokumentaarinen hääkuva ja vuoden morsian -kuva. Sarjojen voittajien joukosta valittiin kokonaiskilpailun voittaja. Vuoden Hääkuva 2014 -kilpailuun osallistui ennätykselliset 451 hääkuvaa. Tutustu alla kunniamaininnan saaneisiin kuviin!
(MTV LIFESTYLE)
Uusimmat
-
23:54
Jukka Jalonen paljasti Kari Jalosen maukkaat sanat pelin jälkeen – Leijonat-luotsilta tiukka murjaisu Tshekistä
-
23:50
Teksasilaisessa peruskoulussa ampuminen – ainakin 15 kuollut
-
23:39
Leijonien upeassa osumassa tiivistyi kiekkoromanttinen Tappara–Ilves-yhteistyö – Toni Rajala myhäili: "Oli kyllä hieno syöttö!"
-
23:12
Uskomaton lukema! Leijonien Jussi Olkinuoran taso tiivistyy käsittämättömän kovaan faktaan – "En lähde valehtelemaan"
-
23:12
Unkari kertoi julistavansa hätätilan Ukrainan sodan vuoksi
-
23:11
Jääkiekon MM-kisat 2022: Otteluohjelma, tulokset ja tv-lähetykset
-
22:53
Leijonat päätti lohkovaiheen hienolla tavalla – "Ei paljon tyytyväisempi voisi olla"
-
22:43
Leijonat teki MM-kisojen historiaa!
-
22:36
Suomi marssi komeasti lohkovoittoon – näin Tshekki ottelu eteni
-
22:33
Tässä Leijonien MM-puolivälierän vastustaja ja aikataulu – Suomelta häikäisevä näytös Tshekkiä vastaan!
-
22:33
Kommentti: Leijonien MM-kotikisamatkassa on yksi hämmästyttävä piirre – Tshekki-peli tarjosi vastustajille pelottavaa viestiä
-
21:24
Venäjä vallannut kolme kaupunkia Donetskissa, Mariupolista löydetty 200 ruumista – MTV seuraa sotaa Ukrainassa
-
21:15
Lasse Kukkoselta täyslaidallinen Kari Jalosen Tshekin touhuille – "Aivan törkeätä, farssi!"
-
21:15
Perheenisä nosti veitsen ilmaan ja uhkasi tappaa vaimonsa – alaikäiset lapset tulivat väliin, yksi otti aseen pois
-
21:02
Tampereelle avautuu maailman ensimmäinen sairaalahuvipuisto
-
21:00
Juuri avioituneen Kourtney Kardashianin nimi vaihtui sosiaalisessa mediassa
-
20:57
Nuorukainen kaahasi pyörätiellä lähes kahtasataa – matka tyssäsi tylysti puuhun
-
20:55
Katsokaa tätä myllytystä! Sakari Manninen tuplasi Leijonien johdon huippuottelussa
-
20:51
Ukrainan vilja halutaan saada liikkeelle – ministeri Kurvinen: Ostamista helpottavia päätöksiä tulossa lähipäivinä
-
20:40
Apinarokkoa on nyt ainakin 20 maassa Afrikan ulkopuolella – lähes kaikki tartuntatapaukset suhteellisen lieviä
-
Lataa lisää