Vuoden 2001 Miss Suomi kertoi ikäviä uutisia Facebook-tilillään.
Heidi Sohlberg, 35, sairastaa rintasyöpää. Hän päivitti ikävät uutiset hetki sitten Facebookiin.
– Ei niin mukavaa perjantaita. Haluan kertoa tämän tätä kautta, koska toivon, että kunnioitatte yksityisyyttäni ja annatte minulle rauhan taistella tämän myrskyn läpi, Sohlberg aloittaa päivityksensä.
– Olen sairastunut rintasyöpään. Luotan ammattitaitoisiin lääkäreihin ja hoitajiin, joiden taitavissa käsissä olen nyt seuraavat kuukaudet, hän jatkaa.
– Asetan etusijalle tästä taistelusta selviämisen ja paranemisen. Ystävien ja läheisten tuki on osa tätä myrskyistä matkaa, ja pahoittelen jo etukäteen, että kaikkien teidän yhteydenottoihin en pysty vastaamaan, mutta säilytän ne sydämessäni.
– Tämä voitetaan.
Päivityksen loppuun hän on lisännyt aihetunnisteen fuckcancer.
Heidi Sohlberg (omaa sukua Willman) kruunattiin sekä Miss Suomeksi että Miss Baltic Seaksi vuonna 2001. Hän on naimisissa Niklas Sohlbergin kanssa. Sohlbergeilla on kaksi tytärtä.
Uusimmat
-
12:22
Muutamassa minuutissa valmistuvat herkkuleivät! Kati vinkkaa helpon ohjeen
-
12:21
Kerttu Niskanen voitti SM-kultaa – mestaruus irtosi selvällä erolla
-
12:09
Autioitunut alkuperäinen Pöllölaakso on nyt alusta graffitaiteelle: "Aika pysähtyy, kun tähän tilaan tulee"
-
11:50
Näin Nato muuttaa varusmiespalvelusta – varusmiesliiton puheenjohtaja: Työpaikkoja puolustusvoimiin lisää
-
11:48
Raskaana olevan Therese Johaugin ratkaisu herätti huomiota – "Siitä on monia ennakkoluuloja"
-
11:38
Venäläissuomalainen Boris Rotenberg perui hovivalituksensa pankkeja vastaan – pakotteet asetettiin Obaman aikana
-
11:27
Suomi kulutti jo luonnonvaransa tältä vuodelta – asiantuntijat peräänkuuluttavat päättäjien vastuuta: "Ympäristövaikutukset tuotava hintoihin"
-
11:20
Tiffany Cromwell tyylikkäänä F1-varikolla Valtteri Bottaksen rinnalla
-
11:02
Brittitiedustelu: Venäjä on menettänyt useita vastatykistötutkiaan Ukrainassa – MTV seuraa sotaa
-
10:53
Suojaudu röyhkeiltä rengasrosvoilta: Tällä tempulla voit saada varkaan luovuttamaan
-
10:38
Valtteri Bottas paranteli vauhtiaan Australian sateessa – toisessa autoluokassa rytisi kunnolla
-
10:28
Suomi siirtyy Nato-jäsenyyden myötä avoimempaan konfliktiin Venäjän kanssa – näin itänaapuri hyödyntää jo nyt Ruotsin tilannetta
-
10:26
Hyvinvointivalmentaja Nanna Karalahtea syytetään rikoksesta
-
10:20
Sairaalaan joutunut Jorma Uotinen jää pois Grease-musikaalista – tilalle Miitta Sorvali
-
10:08
Frida Karlssonilta kivulias paljastus Ruotsin juhlahumusta Lahdessa – hiihtotähden hurja suoritus taltioitui videolle
-
09:47
YIT vähentää Suomessa noin 130 työpaikkaa, luvassa myös lomautuksia – tietohallinnosta merkittävä osa intialaisyhtiölle
-
09:42
Neljäsosa toimintarajoitteisista ihmisistä on köyhyys- tai syrjäytymisriskissä Suomessa
-
09:35
Painatko säännöllisesti pitkää päivää töissä? Tutkimus selvitti yhteyden aivoverenvuodon riskiin
-
09:32
Radiogaalassa palkitaan alan tekijöitä – seuraa MTV Uutisten suoraa lähetystä punaiselta matolta klo 17 alkaen
-
09:11
Kohuissa ryvettynyt Ranskan maajoukkue pestasi sensaatioluotsin – muistetaan tästä ihmetempusta Lionel Messiä vastaan
-
Lataa lisää