La ligan jättiseuran Real Madridin pelaaja Gareth Bale on myllerryksen keskellä. Joukkueen päävalmentaja Zinedine Zidane on kertonut, että seura haluaa myydä tähtipelaajansa.
Bale ei ollut Realin kokoonpanossa ollenkaan, kun joukkue kohtasi saksalaisen suurseuran Bayern Münchenin Houstonissa viime sunnuntaina.
Zidane kertoi ottelun jälkeen, että seura työstää pelaajan myymistä toiseen seuraan. Hänen mukaansa olisi parempi kaikkien osapuolten kannalta, että se tapahtuisi nopeasti.
Tämän jälkeen Balen agentti Jonathan Barret suuttui Zidanelle, haukkui tätä häpeälliseksi ja syytti ranskalaislegendaa epäkunnioituksesta.
Zidanen kommenttien jälkeen Balea on viety niin Manchester Unitediin, Tottenhamiin kuin Kiinan pääsarjassa pelaavaan Beijing Guoaniin.
