Epäitsekästä vai ällöttävää? Keskiluokkainen, koulutettu mies myy spermaansa 50 punnalla.
Kun englantilaiselta Simon Watsonilta kysyy hänen lastensa lukumäärää, mies ei osaa vastata. Miehellä on kaksi poikaa epäonnistuneesta avioliitosta, sekä yksi tytär myöhemmin särkyneestä suhteesta.
Simonia voi hyvin kuvailla mieheksi, joka haluaa siittää niin monta naista kuin mahdollista, ja kadota sitten heidän elämästään, sillä hän toimii freelancer-spermanluovuttajana. Hän tarjoaa palvelua internetin keskustelufoorumeilla, joilla naiset voivat ottaa yhteyttä ja tehdä kaupat miehen siittiöistä.
Mies on lahjoittanut spermaansa yli 100 naiselle, ja tietää varmasti, että hänellä on lapsia Iso-Britannian lisäksi Australiassa, Puolassa, Espanjassa ja Etelä-Afrikassa.
Yli 50 prosenttia spermaa kaipaavista on lesbopariskuntia, ja 40 prosenttia sinkkunaisia, joiden biologinen kello kilkattaa kovaan tahtiin. 10 prosenttia on heteroseksuaaleja pariskuntia, jotka eivät voi hankkiutua raskaaksi omin avuin. Toisinaan miehen aikataulu on hyvinkin tiukka, kun mies matkustaa ovuloivien naisten perässä ympäri Englantia.
Ei tarkkoja kriteerejä äideille
Simon kertoo, ettei tupakoi, käytä lääkkeitä, syö roskaruokaa, saatikka juo alkoholia kovinkaan usein. Esimerkillinen mies ei kuitenkaan ole löytänyt onnea naissuhteista. Kahden epäonnistuneen liiton jälkeen treffailukaan ei ole lähtenyt kunnolla käyntiin, sillä useimmat naiset menettävät mielenkiintonsa kuullessaan Simonin ammatista.
Mies aloitti uransa hedelmällisyysklinikalla jo kymmenen vuotta sitten, mutta keskeytti sen tavattuaan toisen vaimonsa. Eron jälkeen mies jatkoi freelance-spermanluovuttajana.
– En tee tätä rahasta, vaan haluan auttaa ihmisiä, joilla ei ole varaa käydä hedelmällisyysklinikalla, kertoo Simon Daily Mailille.
Simon ei erityisemmin kysele siittämiensä naisten taustoja, mutta jos nainen olisi henkisesti epävakaa, hän kieltäytyisi luovuttamasta. Miehen mukaan sperman ostaminen on parempi keino tulla raskaaksi, kuin hankkia lapsi satunnaisen muukalaisen kanssa illanvieton jälkeen.
MTV3/Helmi
Lähde: Dailymail.co.uk
Kuva: Colourbox
Uusimmat
-
06:17
Kiinteistöhuoltoyhtiö palkkasi 20 ihmistä lumitöihin – tärkeä pyyntö myös ohikulkijoille: "Sitä varten meillä kääntyy päät kuin huuhkajilla"
-
06:13
Senaatin republikaanien johtaja ehdottaa, että Trumpin virkasyyteoikeudenkäyntiä lykättäisiin helmikuulle
-
06:01
Teinityttöjen illanvietto muuttui painajaiseksi – nuori mies tarjosi kannabista, raiskasi ja käytti hyväksi
-
05:58
SM-liigassa ryvettynyt maajoukkuevalmentaja oppi paljon – säälii entistä seuraansa: "Surullista seurattavaa"
-
05:54
Presidentti Biden ehdottaa viiden vuoden jatkoa Yhdysvaltain ja Venäjän väliselle aserajoitussopimukselle
-
05:46
Koronarokottajia houkutellaan nyt rahalla: Karviainen lupaa hoitajille 40–60 euron tuntipalkan – ylilääkäri Pippa Laukka: "Yli sata hakemusta tullut"
-
05:42
Yhdysvaltain länsirannikolla järjestettiin mielenosoituksia Bidenin virkaanastujaisten jälkimainingeissa – toistakymmentä ihmistä pidätetty
-
05:40
Kimi Räikkönen laittoi itsensä likoon sosiaalisessa mediassa – maailmanmestarikin innostui Jäämiehen tempusta
-
05:35
EU-johtajat pohtivat keinoja hidastaa virusmuunnosten leviämistä – pääministeri Marin: Asiaan suhtaudutaan erittäin suurella vakavuudella
-
05:24
Hallitus neuvottelee rajaliikenteen tiukennuksista ja koronarajoituksista muuntoviruksen vuoksi
-
02:00
"Suomi pärjäsi varsin hyvin" – konsulttiyhtiö teki raportin Suomen hallituksen koronakeväästä
-
01:00
Kunnanvaltuutetut suosivat omia asuinalueitaan kouluja lakkautettaessa – kiihdyttää alueiden eriarvoistumista
-
23:41
Hollantiin yöllinen ulkonaliikkumiskielto koronan vuoksi – ensimmäinen kerta toisen maailmansodan jälkeen
-
23:27
Joe Biden on virallisesti Yhdysvaltain presidentti – näin historiallinen virkaanastujaispäivä sujui
-
23:18
Biden: Yhdysvalloissa ensi kuussa jo puoli miljoonaa koronavainajaa
-
23:12
MTV Uutisten kirjeenvaihtaja: Tällaisen viestin Valkoisen talon korona-asioista vastaava henkilö kertoi Trumpin toimista – "Pahempi, mitä he osasivat kuvitella"
-
22:22
ESS: Pasi Nurmiselle syyte törkeästä rattijuopumuksesta ja liikenneturvallisuuden vaarantamisesta
-
22:18
Aftonbladet: Rokotetarvikkeita kuljettaneet ruotsalaisrekat pysäytettiin Tanskan rajalle
-
22:05
Kim Kardashian poseeraa luonnonkauniina – suloiset pallerot vievät tähdeltä huomion muualle
-
21:58
MTV seuraa lumimyräkän etenemistä: Turun moottoritie poikki Helsingin suuntaan nostotyön takia
-
Lataa lisää