Lauantai-iltapäivänä Big Brother -talon naiset kaunistautuivat oikein urakalla Kulta-makuuhuoneessa.
Asukkaat ihastelivat Kadin näyttävän kauniilta. Piian mukaan Kadilla ei ollut meikin häivähdystäkään kasvoillaan ensimmäisen kuukauden aikana. Nyt Piian mielestä helsinkiläisnainen kuitenkin meikkasi jatkuvasti.
– Maxinekin meikkaa, Kadi puolustautui.
– Teille on tullut paineita, kun Suvi meikkaa koko ajan, Niko kommentoi sivusta.
Jarkko siirsi puheenaiheet tuttuun tyyliinsä petipuuhiin. Mies kysyi, miltä naisista tuntuisi, jos heräisi miesten makuuhuoneesta ilman pikkuhousuja.
– Ei täällä oo ketään, kenen kaa mä voisin harrastaa seksiä, Kadi parkaisi.
Jarkko halusi tietää, miten Maxine reagoisi vastaavassa tilanteessa.
– Joo, oisin ihan innoissani, se olis mun elämäni ihanin päivä, nainen mutisi ja jatkoi meikkaamistaan. Piia puolestaan uhkaili, että hän tarkistaisi, olisiko huoneessa loikoilevilla miehillä p**lit tallella.
Timo sanoi, että Piiaa kannattaisi yrittää vongata ensimmäisenä. Toisaalta miehet muistelivat Suvin ja Maxinen molempien kehuneen olevansa hyviä punkassa.
– Mä oon ainakin ihan p**ka, Timo ilmoitti.
– No sen nyt näkee päällepäin, Maxine tuhahti.
Miehet totesivat kahvin olevan valmista, ja porukka siirtyi olohuoneeseen.
(MTV3)