BB-Salar säälittävänä: Sairaus syynä valehteluun

Salar keksi kaikkien aikojen selityksen.
Salar keksi kaikkien aikojen selityksen.
Julkaistu 10.10.2011 14:27

Isoveljen talossa nähtiin maanantaina erikoinen kohtaus, kun säälipisteitä kerännyt Salar vakuutteli sairauden vaikuttavan tekemisiinsä.

Helvetin puolella kärvistelevä Salar on miettinyt viime päivät pää sauhuten miten selittää sekoilunsa Veeralle. Nuori mies jäi ns. housut nilkoissa kiinni vehtailustaan Janican kanssa ja mies on tehnyt lähempää tuttavuutta myös Suvin kanssa.

Miehen vehtailut näytettiin talon asukkaille ja erityisesti Salarin kanssa teerenpeliä pitänyt Veera otti näkemänsä raskaasti. Maanantaina mies pauhasi talon asukkaille kunnioituksesta, mutta miehen sanat eivät olleet kovinkaan vakuuttavia oman käytöksen takia. Salarin käytös Veeraa kohtaan oli ollut kaikkea muuta kuin kunnioittavaa, joten Terhi ja Stefan naureskelivat miehen sanoille.

– V***u mä oon pyytäny illallisen hänen kanssaan, mut ei Isoveli s***ana toteuta sitä! Mä pyysin et mä saisin puhuu, Salar huudahti Terhille ja Stefanille.

Hän olisi halunnut antaa Veeralle juhlaillallisen ja ruusuja, Salar kiroili muistellen Veeran näkemiä klippejä.

– Mun elämä on siinä vi**u. Kerrankin kun mä rakastuin ni mä pilasin sen. Se on sairaus, ymmärrättekste! Mä en tehny sitä tahallaan, mulla on sairaus, mies mesosi.

Taivaan puolella oleva Terhi naureskeli nuoren miehen selityksille avoimesti.

– Terhi, kato mua, Salar vaati. – Ja kato mun liikkeitä. Miten sä voit heittää mul tämmösii?

– Mun on helppo huudella tält puolen, Terhi sai naurunsa lomasta sanottua.

– Veera, pliis jaksaksä nopeesti kattoo? Kattokaa tätä liikettä, mies vaati ja poistui helvetin ovesta apeasti vilkutellen.

Big Brother -talon uusimmat uutiset ohjelman kotisivuilta

Tuoreimmat aiheesta

Big Brother