Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Versacen ökykoti huutokaupattiin Donald Trumpin nenän edestä

Splash News
Julkaistu 18.09.2013 09:45(Päivitetty 24.09.2013 13:16)

Miljardööri Donald Trump jäi nuolemaan näppejään, kun Gianni Versacen luksuslukaali myytiin muille.

Vuonna 1997 kuolleen muotisuunnittelija Gianni Versacen luksuslukaali myytiin huutokaupassa 31 miljoonalla eurolla. Voittaneen huudon teki VM South Beach LLC -yritys, jonka Jordache Enterprises -yhtiön johtoryhmään kuuluu newyorkilainen Nakashin perhe. Perheellä on omistuksessaan muun muassa viisi hotellia, joista yksi, Victor, sijaitsee aivan Versacen Casa Casuarinaksi nimetyn kartanon vieressä.

LUE MYÖS:

Jordache Enterprisesin puheenjohtaja, Joe Nakash, kertoo, että yhtiö aikoo säilyttää kaikki Versacen lukaalin kuuluisat piirteet, kuten kullalla reunustetun 16-metrisen uima-altaan ja tilaustyönä tehdyt mosaiikkilattiat. Nakashin perhe aikoo kuitenkin muuttaa ökykodin hotelliksi. Tilaa hotellivieraille riittää, sillä kartano on yli 2 000 neliömetrin kokoinen – makuuhuoneita on kymmenen ja kylpyhuoneita yksitoista.

– Haluamme kansan käyttävän sitä, joten luomme hotellin, joka yhdistetään Victorin kanssa. Aiomme käyttää Versacen nimeä, kun vain saamme hyväksynnän perheeltä, Joe Nakash kertoi.

Versacen perhe ei ole omistanut meren äärellä sijaitsevaa kartanoa sitten vuoden 2000 jälkeen, mutta tunnetun nimen toivottiin houkuttelevan halukkaita ostajia paikalle. Loppujen lopuksi kuitenkin vain kolme huutajaa saapui paikalle. Huutokauppa aloitettiin 19 miljoonasta eurosta.

VM South Beach teki lopulta korkeamman tarjouksen kuin Donald-isänsä puolesta paikalle saapunut Eric Trump. Häviöstä närkästynyt Trump poistui paikalta puhumatta toimittajille. Trumpin korkein tarjous oli 30,7 miljoonaa euroa, kun Nakashit veivät voiton reilulla 31 miljoonalla. Jos Nakasheille tulee ongelmia kartanon lunastamisessa, Trumpeilla on vielä mahdollisuus saada se itselleen.

Katso millaisia luksuskoteja on tarjolla Jokakodin sivuilla!


Tykkäätkö jo Jokakodista Facebookissa?


LUE MYÖS:


Hannakaisa Taskinen/Jokakoti.fi

Lähde: Daily Mail

Kuvat: Splash News

Lisää aiheesta:

Supermiljardöörin häät hermostuttivat venetsialaiset – käsittämätön lentoralliNeliöhinta 120 000 euroa! MTV pääsi harvinaiselle vierailulle huippukalliiseen asuntoonMuotitalot neuvottelevat miljardidiilistä: Prada haluaa Versacen takaisin ItaliaanMikroskooppisen pieni käsilaukku huutokaupattiin lähes 60 000 eurollaLuksusmerkki myy törkyisiä lenkkareita huimaan hintaan – käyttäisitkö itse?Maailman paras ja arvokkain osoite on 15 Central Park – tapaa asukkaat
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 00:15
    Sairaudet ja taudit

    Antibioottiresistenssi kytkeytyy miljooniin kuolemiin joka vuosi

  • Eilen19:21
    Pyöräily

    Saako pyörän valo vilkkua? Nyt puhuu poliisi

  • Eilen19:15
    Lääketiede

    Pieni haava johti kaikkien raajojen amputointiin – näin Suomen ensimmäisen käsisiirteen saanut Arja voi nyt

  • Eilen19:03
    Sauna

    Yhdysvaltalaiselta biohakkerilta outo neuvo saunojille – "Suomalaisellehan se olisi ihan älytön ajatus"

  • Eilen17:08
    Ruoka

    Päiväkodin ruoasta löytyi hiiri Haukiputaalla –"Mikäs möykky täällä on!"