Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Täysin uusi hahmo haastaa Salkkarit-pahiksen: "Mielenkiintoista päästä vääntämään Nikkisen Akin kanssa"

Julkaistu 16.08.2018 13:21
Toimittajan kuva

Heli Mettänen

heli.mettanen@mtv.fi

Salatut elämät -sarjassa nähdään tulevana syksynä kolme uutta hahmoa, joista yksi on Jarkko Miettisen näyttelemä Noel.

Katso videolta, kun Salkkareiden uudet hahmot esittäytyvät!

33:19Salatuissa elämissä nähdään uusia hahmoja!

Näyttelijä Jarkko Miettinen tähdittää tulevasta syksystä lähtien Salkkareita salaperäisen juristin, Noelin roolissa. Vuonna 2008 Teatterikorkeakoulusta valmistunut 35-vuotias näyttelijä on tähän saakka työskennellyt pääosin teatterin parissa sekä Lahdessa että Helsingissä, mutta jatkossa hän tulee suomalaisille tutuksi myös television puolelta.

– Minua pyydettiin koekuvaukseen ja sitä kautta sitten natsasi. Se oli kyllä jännä fiilis, kun sain kuulla hyvät uutiset, näyttelijä kertoo.

"Luvassa on paljon mielenkiintoisia ja haastavia käänteitä"

Noel ilmaantuu Pihlajakadulle tulevana syksynä. Jarkko kertoo hahmon tuovan Salkkareihin mukanaan säpinää.

– Noel on kansainvälinen juristi, joka on tehnyt ulkomailla uraa ja on palaamassa Suomeen. Voisin sanoa, että hän on aika itsevarma ja määrätietoinen ammattinsa puolesta, Jarkko kertoo.

– Mielenkiintoista päästä vääntämään Nikkisen Akin kanssa. Näillä hahmoilla tulee varmasti olemaan vääntöä ja kohtaamista, Jarkko lupaa.

Näyttelijä innostui heti hahmostaan kuultuaan siitä, että hän pääsee varmasti Pihlajakadun juonikuvioiden keskiöön.

– Tästä roolista tuli heti sellainen fiilis, että luvassa on paljon mielenkiintoisia ja haastavia käänteitä. Tässä hahmossa on jotain tuttua ja omia lapsuuteni haaveita, sillä minusta piti tulla juristi, hän kertoo.

– Lisäksi hahmossa on jotain tosi salaperäistä – jotain sellaista, mistä ei itsekään saa vielä otetta. Heti tuntui siltä, että tätä on todella mielenkiintoista lähteä tekemään.

Salatut elämät palaa kesätauolta 20.8.

Lisää aiheesta:

Leo saapuu Salkkareihin sekoittamaan pakkaa – rooliin hyppäävä Aron Syrjä kertoo hahmosta: "…sitten rupeaa tapahtumaan"Mystistä Salkkarit-hahmoa näyttelevä Jarkko Miettinen lupaa: "On tulossa salaisuuksia"Uusi hahmo saapuu Salkkareihin! Hän on mystinen NoelNäyttääkö uusi Salkkarit-tähti Jarkko Miettinen tutulta? Tästä se johtuuSalkkareihin uusi hahmo! Tämä hurmaava komistus tekee vaikutuksen PihlajakadullaPoliisi Kososen rooli kasvaa Salkkareissa: "Miehestä nähdään uusi puoli"