Satu Tuomisto on upea malli, jonka Fuerteventuralla otettuja bikinikuvia on nyt nähtävissä MTV3.fin Viihdeuutisissa.
Satu Tuomisto on noussut vuoden 2008 missivuotensa jälkeen yhdeksi Suomen halutuimmista malleista. MTV3.fin Viihdeuutiset esittää nyt Tuomistosta otettuja bikinikuvia sekä kesämuotikuvia. Bikinikuvat ovat kuvattu Sirpa Rydman Shown kuvausmatkalla helmikuussa 2010, Playa de Sotoventon upeilla hiekoilla, Jandiassa.
Lisäksi Sadusta on upeita kuvia Sirpa Rydmanin muotishown näytöksistä keväällä ja syksyllä 2010.
Satu Tuomisto on jälleen mukana Sirpa Rydmanin järjestämässä Naisday -tapahtumassa Turun Messu- ja Kongressikeskuksessa huhtikuun 2. ja 3. päivinä. Tuolloin ihailtavana ovat kevämuodin uudet trendit ja maailman upeimmat matkakohteet.
Suomalaisten mallimarkkinoiden lisäksi upea kaunotar tähdittää maailmankuulun ruotsalaisen uimapukusuunnittelijan Panos Emporion mallistoa, joten Satu on tällä hetkellä erittäin kysytty malli.
Satu Tuomistolla tiedetään myös omassa yksityiselämässä pyyhkivän hyvin, sillä hän on onnellinen ex-jääkiekkoilija Pasi Nielikäisen tuoreena avopuolisona.
(MTV3–JARI KUPIAINEN)