Tulevassa Salatut elämät -elokuvassa tutut roolihahmot nähdään pelottavissa ja rankoissa kohtauksissa. Päähenkilö Pepin roolissa nähtävä Sara Säkkinen kertoo, kuinka onnistui eläytymään elokuvan kauhutunnelmiin.
Odotetun Salatut elämät -sarjaan pohjautuvan elokuvan uunituore traileri on julkistettu ja tarjoilee hurjaa esimakua tulevasta leffasta. Elokuvan virallinen nimi, NIGTHMARE – painajainen merellä, enteilee myös pelottavia kohtauksia.
– Vaikka Peppi on Salkkareissa käyttänyt huumeita ja on ollut raskaita juttuja, niin leffassa oltiin koko ajan pelon ja kauhun rajamailla. Se on ihan eri tavalla haastavaa. Teimme nopealla aikataululla ja mietin, saanko oikean tunnetilan oikeassa hetkessä, Peppiä näyttelevä Sara Säkkinen selittää.
saa ensi-iltansa 14.12.2012.
(MTV3)