Motley Cruen entinen rumpali Tommy Lee kertoi viranomaisille, että 4-vuotias poika, joka hukkui uima-altaaseen hänen kodissaan syntymäpäiväjuhlien aikana oli jätetty yksin vain minuutiksi.
Vieraitten huomattua pojan olevan pää alaspäin uima-altaassa, nostivat he hänet ylös ja yrittivät elvyttää häntä ennen kuin ambulanssi tuli paikalle. Elvytys-yrityksistä huolimatta poika todettiin kuolleeksi läheisessä sairaalassa lauantaina. Hukkunut poika oli Daniel Karven Veres, televisiotuottaja James Veresin poika. Veres kertoi paikalliselle radiokanavalle sunnuntaina, että enemmän ihmisiä olisi pitänyt palkata katsomaan lasten perään ja sanoi poikansa kuoleman olleen täysin anteeksiantamaton.
Ei ollut täysin selvää pidettiinkö juhlat Leen vanhimmalle pojalle Brandon Thomasille, joka täytti viisi 5. kesäkuuta vai hänen toiselle pojalleen Dylan Jaggerille, joka täyttää neljä 29. joulukuuta. Poikien äiti on ex-Baywatch tähti Pamela Anderson.