Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Possen uusi vahvistus ambulanssilla sairaalaan: "Toivottavasti ei tarvitse mennä liveen keppien kanssa"

MTV
Julkaistu 14.09.2017 10:50

MTV VIIHDE

Possen neljättä kautta tähdittävä tubetähti Herbalisti reväytti vastikään nilkkansa.

Tubetähti Herbalisti eli Juuso Karikuusi reväytti oikean nilkkansa ikävästi Espoon Superparkissa viikonloppuna. 23-vuotias Herbalisti on juontajana uudella Posse -kaudella, joka alkaa lauantaina 16. syyskuuta.  

Herbalisti kertoo YouTube-kanavallaan sunnuntaina julkaistulla videolla, että nilkka revähti epäonnistuneen voltin seurauksena. Tubettaja hyppäsi korkealta koko painollaan oikean nilkkansa ulkosyrjälle, jolloin jalka vääntyi pahasti. 


Kovien kipujen johdosta Herbalisti päätti, että jalkaa kannattaa lähteä näyttämään sairaalaan. Tubettaja kertoo, että autolle päin siirtyessä häntä alkoi huimata ja hän oli pyörtyneenä muutaman minuutin. Ystävät soittivat hänelle ambulanssin, jolla siirryttiin Jorvin sairaalaan.  

Sairaalassa jalassa ei todettu murtumaa, vaan muutama venähdys nivelsiteissä. Kipeän jalan takia Herbalistin on käytettävä keppejä, joista hän toivoo pääsevänsä eroon ennen ensi lauantaina koittavaa Possen ensimmäistä lähetystä.

– Toivottavasti ei tarvitse mennä liveen keppien kanssa! 


Tubetähti oli reväyttänyt vasemman nilkkansa reilu kuukausi aikaisemmin Norjan vuoristossa. Tällä reissulla mukana olivat luontovalokuvaajat Konsta Punkka ja Juuso Hämäläinen, jotka olivat mukana todistamassa myös Espoon Superparkin tapahtumia. 

– Sori pojat, mutta me ei voida nähdä enää, koska mä en halua tietää mitä seuraavaksi tapahtuu – ja jostain syystä juuri mun nilkoille! Herbalisti vitsailee videollaan.


Lisää aiheesta:

HP Parviainen joutui leikkaukseen – jakoi kuvia operaatiostaSuosikkitubettaja Herbalisti joutui sairaalaan Espanjassa: "En muista, kun välähdyksiä sieltä täältä"Lotta Hintsa ja Elina Gustafsson sairaalaan Nepalissa: "Naru petti ja lensin 10 metriä alaspäin"Juontaja Hanna Sumari joutui ambulanssilla sairaalaan: "Vedin lipat aamulla lenkillä"Vappu Pimiä satutti jalkansa odotettua pahemmin: "Ei tarvitse onneksi nähtävästi leikata"Maria Jungner teloi polvensa: "Korkkareista en luovu"
Posse

Tuoreimmat aiheesta

Posse
  • 28.1.10:31
    HP Parviainen

    HP Parviainen joutui leikkaukseen – jakoi kuvia operaatiosta

  • 04.08.202413:10
    HP Parviainen

    Tästä syystä Duudsoni-HP päätyi aikoinaan opettajaksi

  • 08.07.202417:55
    Kalle Lamberg

    Kalle Lamberg julkaisi suloisen kuvakollaasin – juhlistaa vuosipäivää Maria-rakkaansa kanssa

  • 13.06.202421:15
    Veronica Verho

    Koko Suomi leipoo -tuomarit reagoivat sarjan uuden juontajan Veronica Verhon leipomuksiin: "Naapurin koiran kivekset"

  • 26.06.202313:05
    HP Parviainen

    Duudsonit-HP tatuoi kivuliaan paikan – tällaiset kuvat tv-tähti lisäsi ihollensa