Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Petra Gargano esitti oman versionsa yhdestä 2000-luvun seksikkäimmistä kappaleista: "Aika eroottisesti latautunut biisi"

Julkaistu 24.02.2019 19:58
Toimittajan kuva

Aino Haili

aino.haili@mtv.fi

Petra Gargano päästi seksikkyytensä valloilleen Justin Timberlaken klassikkokappaleessa.

Tähdet, tähdet -ohjelma on laitettu tuoreella kaudella toden teolla uusiksi, sillä vanhat genrejaot on unohdettu ja jätetty menneisyyteen. Tällä kaudella tähtiartistit pääsevät näyttämään uusia puolia itsestään erilaisten teemojen kautta. 

Ohjelman neljännessä suorassa lähetyksessä teemana onkin bileet. 

Petra Gargano valitsi livelähetykseen tulkittavakseen poptähti Justin Timberlaken suurihitin, kirjaimellisesti seksikkään kappaleen SexyBack vuodelta 2006.  

Esityksestä ei vauhtia ja ja seksikkäitä liikkeitä uupunut. Tuomarit olivat yhtä mieltä siitä, että Gargano onnistui saamaan seksiä mukaan esitykseensä. 

– Mietin kun näin kenraalin, että saakohan se Petra seksin tähän tanssiin ja biisin vetoon mukaan, ja sä sait. Ihan sairaan kova! Maria Veitola ylisti Garganoa. 

– Tämähän on aika eroottisesti latautunut biisi ja koko koreagrafia rakentuu sen kautta. Sä et hävennyt sitä, kyllä tää viesti mulle meni perille, Juhani Merimaa komppasi. 

Tähdet, tähdet sunnuntaisin MTV3-kanavalla klo 19.15!

Lisää aiheesta:

Jonna Geagean kuuma tulkinta Pete Parkkosesta sai yleisön suunniltaan: "Lunastit kaikki odotukset"Maria Veitola tiukkasanaisena Ressu Redfordille: "Tämä oli parempaa karaokea"Petra Gargano kertoo hänelle tärkeän kappaleen erityisistä taustoista: "Lauloin Aerosmithia kun olin synnyttämässä"Kovaa ja korkealta – Jussi Rainio räväytti nahkatakissa ja napaan asti ulottuvassa kaula-aukossa: "Toimii paremmin kuin se ärsyttävä renkutus viime kerralta"Heidi Kyrön tummasävyinen Bond-tulkinta jakoi tuomariston mielipiteet: "Huuda mulle enemmän"Trooppista menoa, bongorumpuja ja liehuvia sulkia – tätä puolta et ole ennen nähnyt tangokuningas Kyösti Mäkimattilasta!
Tähdet, tähdetPetra GarganoTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Tähdet, tähdet
  • 26.5.09:22
    Mikko Töyssy

    Tähdet, tähdet -voittaja tunnelmoi saavutustaan: "Tämähän oli ihan kiva ohjelma"

  • 1.4.19:08
    Hanna Kinnunen

    Salkkarit-tähti Hanna Kinnunen manifestoi puolivahingossa elämäänsä käänteen, jonka myötä aloittelee nyt uutta uraa

  • 8.1.10:40
    Sonja Lumme

    Tässä ovat Tähdet, tähdet -kilpailijat – mukana ex-Salkkarit-tähti

  • 29.06.202410:16
    Nelli Matula

    Seiska: Nelli Matula ja Elias Kaskinen menivät naimisiin!

  • 26.06.202415:25
    Erika Vikman

    Jennika Vikman hempeilee romanttisissa kuvissa – näin Erika-sisko kommentoi