Mirella Koullias hehkui avio-onnea – puurtaa innolla kandin parissa

Mirella Koullias on nykyään Mirella von Rettig (1)
Mirella Koullias on nykyään Mirella von Rettig
Julkaistu 15.10.2014 20:18
Toimittajan kuva

Heini Kangasluoma-Pakanen

heini.Kangasluoma-Pakanen@mtv.fi

Mallina tunnettu Mirella Koullias käyttää nykyään nimeä von Rettig.

MTV.fi tapasi Mirella Koulliaksen keskiviikkona Elle Style Awards -gaalassa. Mallina tunnettu kaunotar nautti tuttujen kollegoiden ja muotimaailmasta tuttujen tähtien seurasta.

– Nautin täällä olosta, paljon tuttuja muotimaailmasta ja entisestä työelämästä. Tämä on tällaista ihanaa nauramista ja moikkailua, tosi kivaa, Mirella fiilisteli.

Mirella Koullias on nykyään Mirella von Rettig

Koulliaksena tunnettu malli on avioitumisen myötä vaihtanut sukunimeään. Mirella ja miljonäärisukuun kuuluva liikemies ja entinen maajoukkueratsastaja Tomas von Rettig menivät naimisiin heinäkuussa.

Mirella ei ole aiemmin kertonut avioitumisesta julkisesti, mutta myhäilee nyt tuoreen vaimon onnea.

– Onhan tämä ihanaa, Mirella toteaa vahvistaen avioitumisen.

Tällä hetkellä Mirella kertoo keskittyvänsä täysillä opiskeluun.

– Teen kandintyötä Lapin yliopistolla. Pääaiheena on sosiologia, teen kandia nuorisotyöttömyydestä. Työstäminen sujuu hyvin, sillä olen motivoinut itseni siihen. Eihän se tietenkään aina niin helppoa ole. Opiskelu on ollut minulle kuitenkin mielekästä.

Haastattelun jälkeen Mirella suuntasi saliin nauttimaan upeasta gaalaillasta.

– Odotan illalta jotain kivaa, olen ollut viimeksi tosi kauan sitten, joten en oikein edes tiedä mitä täällä tapahtuu, avoimin mielin.

Mirella oli aiemmin ollut naimisissa jääkiekkoilija Ossi Väänäsen kanssa. 

Elle Style Awards -gaalan voi kokonaisuudessaan nähdä AVA-kanavalta lauantaina 18.10 klo 20.00.

Tuoreimmat aiheesta

Seurapiirit