Jussi Parviaisesta eron haluava Saana: Liitto oli mediatemppu

Jussilla ja Saanalla on 36 vuotta ikäeroa.
Kohupari Jussi ja Saana Parviainenl.
Julkaistu 19.09.2011 20:15(Päivitetty 19.09.2011 21:56)

Saana Parviainen myöntää blogissaan kohuliiton olevan pelkästään julkisuustemppu. Saanan mukaan liitto on nyt myös ohi.

Ohjaaja Jussi Parviaisen yksityiselämä on ollut tapetilla, kun mies asteli pikavauhtia vihille yli kolmekymmentä vuotta itseään nuoremman Saanan kanssa. Pariskunta on puinut liiton tilaa moneen otteeseen julkisuudessa ja erollakin on jo ehditty uhkailla runsaan kuukauden kestäneen avioliiton aikana.

Kumpikin on kuitenkin tähän asti vakuuttanut rakkauttaan ja nimenomaan tulisten tunteiden olleen syy suhteeseen, mutta nyt Saana paljasti blogissaan liiton olevan pelkkä mediatemppu.

– Nopeasti mentiin naimisiin ja nopeasti erottiin, mutta ei se koko liitto ollutkaan kuin erään herran hieno mediatemppu. Ja minun hieno tempaus niinkuin monet muutkin tempaukset tähän asti… Mutta nyt kyllä lyön vaikka pääni pantiksi että tämä päätökseni pysyy. Ja enempää en jaksa koko tempausta edes miettiä. En tiedä mikä minuun meni, mutta tiedän että nyt tulin järkiini. Joten, se siitä!, Saana kirjoittaa blogissaan.

Käänteissään nopea Saana etsii jo uutta miestä.

– Nyt on haussa täydellinen mies! Eli jos olet maailman komein, lihaksikas, ihan älyttömän hauska, menevä, rikas, ja oikea prinssi, niin ilmestyisitkö oveni taakse?

Lähde: Saanan blogi

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Saana Parviainen