Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Judas Priest -nokkamies menetti hermonsa – potkaisi kännykän fanin käsistä

Rob Halford.
Rob Halford.Copyright Rex Features Ltd 2012/All Over Press
Julkaistu 01.06.2019 21:30
Toimittajan kuva

Joona Laukkanen

joona.laukkanen@mtv.fi

Judas Priest -yhtyeen laulaja Rob Halford kyllästyi kännykällä kuvanneeseen faniin kesken konsertin.

Legendaarisen rock-yhtye Judas Priestin konsertissa sattui välikohtaus, kun yhyteen laulaja Rob Halford tympääntyi kännykällä häntä kuvanneeseen faniin.

Yhtye esiintyi Rosemont Theatressa Illinoisin osavaltiossa viikonloppuna. Halford ja kumppanit esittivät Judas Rising -kappaletta, kun eturivissä konserttia kännykällään kuvannut fani vei Halfordin huomion.

Konsertissa kuvatulla videolla voi nähdä, kun Halford kävelee lavan edustalle ja potkaisee kännykän fanin käsistä. Komea potku lähettää kännykän korkealle ilmaan, kunnes se putoaa takaisin yleisön sekaan.

LUE MYÖS: Judas Priest -bändiä uhkailtiin homouden takia Venäjällä


Konsertissa paikalla olleiden mukaan Halford hermostui, kun häntä kuvannut fani laittoi kännykkäkameransa salaman päälle kesken konsertin kuvaamisen. Videolla voi nähdä, että kännykkänsä menettänyt fani ei ollut ainoa eturivissä konserttia kuvannut, mutta valikoitui Halfordin kohteeksi.

Fanien kännykän käyttö on ollut monien rock-tähtien kritiikin kohteena. Muun muassa Jack White, Green Day -laulaja Billie Joe Armstrong ja Slipknotin nokkamies Corey Taylor ovat puhuneet puhelimilla konserttien taltioimista vastaan.

Lähde: Louder Sound

Lisää aiheesta:

Chris Martin jyrähtää Coldplayn keikalla syttyneestä salasuhdekohusta: "Se saa minut v*tun hulluksi"Mötley Crüen laulaja kiidätettiin sairaalaan – keikan kohtalokas hetki tallentui videolle: "Hän ei pysty hengittämään"Ikonisen poikabändi Backstreet Boysin fanit sekosivat – esittivät hittibiisinsä erikoissa olosuhteissaSupersuorittu Slayer hyvästeli Suomen Tuska-festivaaleilla – keikka päättyi laulajan yllättävään reaktioonRockin paha poika Tommy Lee riehakkaana Vegasissa – Mötley Crüe -rumpali kaatoi viinaa fanien kurkusta alasHiphopin paha poika pidätettiin Karibialla – rivo kieli ei pysynyt kurissa
Judas PriestYhdysvallatMusiikki