Janet Jackson etsii rakkautta Japanissa

Janet
JanetCopyright MTV Oy 2001
Julkaistu 26.08.2003 16:44

Janet Jackson kertoo haastattelussaan Tokiossa, että kaikki, mitä hän nyt elämässään haluaa, on rakkaus ja uusi näyttelijänura. - Haluaisin olla rakastunut, mutta en tahdo naimisiin, sanoo Janet.

35-vuotias tähti lisää, että kun hänen "All For You" -niminen maailmankiertueensa loppuu myöhemmin tänä vuonna, hän haaveilee paluusta valkokankaille. - Haluaisin palata kotiin ja opiskella näyttelemistä, laulaja sanoo. - Olen lukenut muutamia käsikirjoituksia ja saanut joitain tarjouksia elokuvista. Haluaisin tehdä elokuvan ennen seuraava albumiani.

Janet, nuorin Jacksonin sisaruksista, alkoi näytellä kymmenvuotiaana ja keskittyi musiikkiin vasta myöhemmin. Nyt hän kuitenkin toivoisi palaavansa elokuvien pariin, vaikkakin hän on haluton käyttämään kuuluisuuttaan pääosien saamiseen. - Koe-esiintymisen suorittaminen on minulle hyvin tärkeää... Minusta täytyy ensin osoittaa kykynsä ja vasta sitten saada rooli, hän sanoo. - Ohjaajista haluaisin työskennellä (Martin) Scorsesen ja Steven Spielbergin kanssa. Minusta hän on loistava.

Janetin maailmankiertue lyheni, kun laulaja perui Euroopankiertueensa syyskuun terrori-iskujen jälkeen. Mutta Janet kuitenkin uskaltautui lähtemään pitkälle lennolle Japaniin. - Minua pelotti lentää, hän myöntää. - Mutta Japaniin tulo tuntui jokseenkin turvalliselta.

Tuoreimmat aiheesta

Janet Jackson