Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Huippufutari teeskenteli vatsataudin ja lähti lomalle – vaimon somepäivitys käräytti

Galatasarayn Serdar Aziz teeskenteli vatsakivun ja lähti lomalle.
Galatasarayn Serdar Aziz teeskenteli vatsakivun ja lähti lomalle.
Julkaistu 29.12.2018 15:02
Toimittajan kuva

Marko Leppänen

marko.leppanen@mtv.fi

MarkoLeppnen

Jos aiot harhauttaa seurapomoja ja valmentajaasi, varmista, että vaimosi on mukana juonessa. Sen opin muistaa pitkään Galatasarayn puolustaja Serdar Aziz.

Aziz ilmoitti seuralleen, ettei hän pysty pelaamaan Turkin liigan ottelua Sivassporia vastaan vatsataudin takia. Ei siinä mitään, hän sai jäädä kotiin lepäämään. 

Paitsi ettei Aziz, 28, minnekään kotiin jäänyt. Hän pakkasi matkalaukut ja suuntasi lomamatkalle Malediiveille. 

Suunnitelma onnistui hyvin siihen asti, kunnes somen kutsu kävi vaimolle liian houkuttelevaksi. Pitäähän lomalta nyt kuva postata, varsinkin kun on tunnetun jalkapalloilijan kanssa matkassa ja luksusta ympärillä. 

Somen ongelma on usein se, että sitä pääsee katsomaan ihan taviskin. Se koitui nyt auringossa paahtuneen pariskunnan kohtaloksi. 

Vaimo poisti kuvan miehestään Instagramissa, mutta internetissä homma ei olekaan ihan niin yksinkertaista. Siellä se on, esimerkiksi The Sunin sivuilla. 

Galatasarayn johtomiehet panivat merkille postauksen ja päättelivät, ettei heidän sopimuspelaajansa ollut Malediiveillä sen takia, että siellä on maailman paras vatsaklinikka. Omalla lomallahan hän oli, karkulaisena. 

Galatasaray päätti antaa sopimuspelaajalleen mahdollisuuden siirtyä jonnekin muualle pidemmäksikin aikaa. Siirtolista sen mahdollistaa. Sopimus päättyy kesällä 2020, mutta sitä ennen hän voi löytää itsensä vaikka Italiasta, Venäjältä tai Saudi-Arabiasta. Hyviä lomakohteita löytyy sieltäkin. 

Aziz on pelannut Turkin maajoukkueessa 16 kertaa, mutta sitä ei tiedetä tarkkaan, miten monta kertaa hän on ollut lomalla. 

Joskus takavuosina ammattilaisjalkapalloilijoille olisi pitänyt asentaa lomalla alkolukko. Nykyaikana taitaisi olla hyödyllisempää asentaa kännykkään somelukko. 

Lisää aiheesta:

Missäs sitä nyt oltiinkaan? Cristiano Ronaldolle sattui saudiseuran lehdistötilaisuudessa kiusallinen lipsahdusOnni Valakari saapui Huuhkajiin suomalaisille eksoottisesta jalkapallomaasta – "Täällä ei sarjaa juuri seurata"Saudien kruununprinssi ostamassa Newcastlea – jalkapallon suurseurat kelpaavat "urheilupesuun" johtajien synkän maineen kiillottamiseksi"Jumalan käsi" ei jätä Juha Tammista rauhaan – Maradonaan ja Peléen tutustuneen legendaarisen jalkapallokuvaajan uran karvain hetki selvä: "Laskin kameran ja samalla pallo olikin jo maalissa!"Näkökulma: Ei mikään ilkeä Teemu Pukki – maalitykki on päässyt jo Timo Silakan tasolleKirja-arvioita: Atik, pallo ja viina
JalkapalloUrheilu

Tuoreimmat aiheesta

Jalkapallo
  • 09:32
    Real Madrid

    Real Madridin unelmayhtälö sortumassa: "Tullut juuri sitä, mitä pelättiin" – faniraivon edessä poikkeustemppu

  • Eilen23:55
    Mestarien liiga

    Manchester City hankaloitti Xabi Alonson asemaa entisestään – Real Madridin tahmeat otteet jatkuivat

  • Eilen22:51
    Mestarien liiga

    Real Madrid -tähden yhdeksän kuukauden piina päättyi komeasti – "Valtaisa helpotus"

  • Eilen22:22
    HJK

    HJK:n nuoret tekivät historiallisen sensaatiotempun eurokentillä – "Absurdia"

  • Eilen15:38
    MM-jalkapallo

    Norjan jalkapalloihmeen seuraus: Alkoholilaki uusiksi