FC Jazz ja verovirasto uuteen sopimukseen

FC Jazz
FC JazzCopyright Allsport 2003
Julkaistu 09.06.2004 18:05(Päivitetty 09.06.2004 18:12)

Jalkapalloliigaseura Jazz on päässyt sopimukseen Lounais-Suomen veroviraston kanssa veroveloistaan. Sopimus takaa ainakin sen, ettei porilaisseuralla ole konkurssiuhkaa.

-Sopimuksen mukaan maksamme verottajalle tämän vuoden aikana tietyn summan ja jatkamme maksamista niin, että 31. lokakuuta 2005 seuralla ei ole enää verovelkaa, Jazzin puheenjohtaja Matti Tuori sanoi.

-Maksuaikataulu on tiukka, mutta selviämme siitä. Tarvitsemme tietysti tukea edelleen maksavalta yleisöltä ja yhteistyökumppaneilta, mutta pääsemme nyt panostamaan urheilulliseen puoleen paremmin. Joukkueelle tämä ratkaisu on varmasti myös helpotus. Nyt meillä on työrauha, Tuori jatkoi.

Tuori korosti kuitenkin, ettei seuralla ole mahdollisuuksia uusiin pelaajahankintoihin.

-Tavoitteemme on pysyä liigassa tällä ryhmällä ja päästä rakentamaan seuraavaa kautta jo lokakuussa, Tuori valaisi.

(MTV3-STT)

Tuoreimmat aiheesta

Jalkapallo