Poliitikot, ystävät, Hollywood-tähdet ja yksi Yhdysvaltain entisistä presidenteistä tulivat keskiviikkona heittämään jäähyväisensä kuukausi sitten kuolleelle Bob Hopelle.
Satavuotiaana kuollut koomikko Bob Hope oli erittäin tunnettu ja pidetty koomikko. Hänen valtava suosionsa näkyi myös hänelle jäähyväisiä heittämään tulleen väen määrässä.
Jäähyväisiä olivat tulleet sanomaan muiden muassa Yhdysvaltain entinen presidentti Gerald Ford, entinen Kalifornian kuvernööri Pete Wilson, Arnold Schwarzenegger, demokraatti-senaattori Dianne Feinstein, näyttelijät Tom Selleck, Raquel Welch, Brooke Shields, Barbara Eden ja Mickey Rooney sekä koomikko Jack Carter.
Surijat ylistivät paikalle saapuneelle lehdistölle edesmennyttä kuin yhdesä suusta. Tom Selleck tiivisti kaikkien tunnot hyvin yksinkertaisesti: - On vain mukavaa tulla tänne ja päästä vielä kerran osoittamaan kunnioitustaan niin erinomaiselle kaverille.