Lontoolaismuusikko Chris Sheehan etsii kesällä Suomessa tapaamaansa naista kiihkeästi.
Chris Sheehan –niminen brittimuusikko etsii kovasti naista, johon hän rakastui ensi silmäyksellä matkallaan Suomessa.
Voicen haastattelema Sheehan kertoi vierailleensa viime kesänä Suomessa ja eksyi ystäviensä kanssa eräänä heinäkuisena iltana helsinkiläiseen yökerhoon. Sheehanin paikalla tapaama nainen jätti mieheen lähtemättömän vaikutuksen.
– Menimme Teatteri-yökerhoon, jossa tapasin naisporukan viettämässä polttareita. Huomasin heti vaalean kaunottaren heidän joukossaan ja päädyinkin juttelemaan hänen kanssaan. Kävi ilmi, että hän opettaa englantia ja rakastaa Manchester Unitedia, minun futisjoukkuettani! Sheehan hihkuu.
Mies vakuuttaa, että kyse on rakkaudesta ensi silmäyksellä.
– Kohtaamisemme oli vain yksi niitä juttuja, että et oikeastaan näe ketään muuta koko paikassa. Näin vain hänet, vaikka paikka oli ihan täynnä. Tunne oli uskomaton! Sheehan kertoo.
Muusikko pelkäsi kuitenkin vaikuttavansa liian innokkaalta ja poistui paikalta hetkeksi. Palatessaan naisporukka oli jo poistunut paikalta.
Sittemmin mies ei ole saanut Jenni-nimistä naista mielestään. Nyt Sheehan etsii Jenniään niin kiihkeästi, että hän on tehnyt naisen etsimisestä kappaleen.
