Koe-esiintymisen jälkeen Derek, Eileen, Tom ja Julia keskustelevat siitä, kenet he valitsevat Marilynin rooliin. Ivy on ammattilainen ja näyttää Marilynilta, mutta Karen hurmaa viattomuudellaan ja karismallaan. Päätetään pitää vielä yksi koe-esiintyminen, tällä kertaa tanssin ja puvustuksen kanssa.
Karen unelmoi tähteydestä ja laulaa Blondie yhtyeen Call me -kappaletta. Hän odottaa kuumeisesti kuulevansa roolituksesta.
Julia ja Frank käyvät adoptiotoimistossa juttelemassa. Heidän voisi olla mahdollista adoptoida Kiinasta pikkutyttö. He järkyttyvät kuullessaan, että koko prosessissa voi mennä vielä kaksi vuotta.
Karen ja Ivy saavat kuulla seuraavasta koe-esiintymisestä ja alkavat harjoitella tanssinumeroita Derekin kanssa. Naisten tavatessa ensimmäistä kertaa tunnelma on kireä ja Karenilla on vaikeuksia askelten oppimisessa ja hän ahdistuu Derekin brutaalista ohjaustyylistä.
Dev kertoo, että saattaa saada ylennyksen. Hän ja Karen ovat saaneet kutsun pormestarin illalliselle. Karen lupaa ehtiä paikalle, sillä tilaisuus on tärkeä poikaystävälle.
Frank ja Julia juttelevat adoptiosta ja prosessin pitkästä kestosta. Frank pohtii pitäisikö heidän luopua koko ajatuksesta. Heidän Leo-poikansa kuulee keskustelun ja suuttuu: eikö hänellä ole sanavaltaa perheessä?
Eileen ja Derek tapaavat ravintolassa ja miettivät Karenin sekä Ivyn kehitystä. Samalla Eileen törmää ex-mieheensä Jerryyn. Tuottajana toiminut mies epäilee, ettei kukaan sijoita Marilyn-musikaaliin ja siitä tulee floppi. Eileen heittää juomat miehen naamalle ja poistuu.
Karen harjoittelee kiivaasti Derekin kanssa ja myöhästyy illalliselta pormestarin kanssa. Dev tuntee olonsa nöyryytetyksi ja on suuttunut, vaikka Karen pyytelee anteeksi.
Ivy ja Derek päätyvät intiimiin kanssakäymiseen harjoitusten lomassa.
Koe-esiintymispäivänä Ivy ja Karen odottelevat lavalle menoa hermostuneena. Molemmat hurmaavat kuitenkin säveltäjät, tuottajan ja ohjaajan, joten päätöksestä ei tule helppo.
Myöhemmin Tom menee Ivyn luokse kertomaan hyvä uutiset: Ivy on valittu Marilyniksi!
Uusimmat
-
06:13
Tuoreelta Stanley Cup -mestarilta pysäyttävä kuvapari – "Koskaan ei saa menettää toivoa"
-
06:05
Zelenskyi: Ukrainasta tehtävä Euroopan turvallisin valtio – MTV seuraa sotaa
-
06:05
Leevi-koira oli aloittamassa lounastaan, kun paikalle iski ahne siili – näin nopeasti ruokakippo vietiin
-
06:05
Huuhkajien Onni Valakari paljastaa saaneensa tarjouksia Euroopasta: "Siirto on hyvin todennäköinen"
-
05:54
Uudessakaupungissa noin 30 yksikköä hälytettiin sammuttamaan hoitokodin paloa – koko rakennus tyhjennettävä
-
05:46
Kovat helteet lähtevät lomalle, mutta aurinkoa ei tarvitse hyvästellä – "Tavanomaista heinäkuista kesäsäätä"
-
05:40
Burkina Fasossa ainakin 34 ihmistä kuollut viikonlopun iskuissa
-
05:36
USU: Suomen Nato-hakemus vahvisti enemmistön turvallisuudentunnetta
-
05:29
Suomesta ja Ruotsista tulee tänään Naton tarkkailijajäseniä – Suora lähetys kello 11: Liittymispöytäkirjoihin nimet alle
-
05:17
22-vuotias mies otettu kiinni USA:n itsenäisyyspäivän joukkoampumiseen liittyen – ainakin kuusi on kuollut, kymmeniä haavoittunut
-
00:03
Ukrainan sodan tapahtumat 4. heinäkuuta
-
23:01
Uskomatonta: Tenniksen kohupelaaja rikkoi sääntöjä jo kentälle astuessaan – "Teen mitä haluan"
-
22:34
Turkki yllättää jälleen uusilla vaatimuksilla – "Sopimus ei ole tämän asian loppu"
-
21:52
Näyttelijä Tom Cruise täytti 60 vuotta – juhlisti synttäreitään F1-varikolla sekä jättikonsertissa
-
21:22
Susijengin uusi pelipaikka MM-jatkokarsintaan selvillä
-
21:04
Barbie-nukke kuin David Bowie – inspiraatio legendaarisesta videosta
-
20:54
Tässä ovat Suomen Michelin-ravintolat 2022: Ensimmäinen tähtiravintola Helsingin ulkopuolelle!
-
20:47
Sikala tuhoutui tulipalossa Tammelassa – 100 sikaa kuoli, pelastuneet eläinlääkärien hoivissa
-
20:44
Rajua draamaa Veikkausliigassa! HIFK-tähti suivaantui huoltajan tempusta – tulinen välikohtaus johti ulosajoon
-
20:31
Lehti: Valioliiga-tähti pidätetty raiskauksesta epäiltynä
-
Lataa lisää