Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Selänteen pojat pelkäsivät isänsä puolesta: Piti ihan rukoilla

MTV
Julkaistu 13.11.2015 21:21

Oona Ståhlström

oona.stahlstrom@mtv.fi

Teemu Selänne nähtiin illan Posse-jakson stuntissa, jossa hänen on tarkoitus kiihdyttää autolla ramppiin ja hypätä kolmen auton ylitse.

Possen stuntissa nähty kiekkolegenda Teemu Selänne sai poikansa Eetun ja Leevin ystävineen paikan päälle tsemppaamaan jännittävässä tilanteessa. Myös Eetu ja Leevi jännittivät tilannetta.

– Jännitti ja vähän pelottikin hänen puolestaan, pojat myöntävät.

– Piti ihan rukoilla, että kaikki menee hyvin. Täytyy sanoa, ettei kyllä paremmin olisi voinut mennä, Eetu kehuu isäänsä.

Pojat naurahtavat kommenttiensa perään ja korjaavatkin pian perään, ettei taitavan isän puolesta pahemmin tarvitse pelätä.

– Iskä on niin hyvä ajamaan, että tiesin hänen pystyvän pitämään auton suorassa. Siinä mielessä ei oikeastaan ollut kova jännitys, Eetu sanoo.

Ennen varsinaisen stuntin tekoa pojat pääsivät Selänteen kyytiin ja samalla he saivat esimakua, kuinka kovassa vauhdissa stuntti tehdään.

– Noh, oli se aika hurjaa, Leevi kuvailee kyytiä.

Eetun mielestä kyseessä ei kuitenkaan ollut läheskään hurjin isän antamista kyydeistä. Pojat kehuvat, että isällä on kotonakin nopeita menopelejä.

– Ei se mikään hurjin kyyti ollut. Tietysti sitten, jos mekin olisimme päässeet isän kanssa siitä hyppyristä, niin sitten joo!, Eetu nauraa.

Leevi Selänne kuvaa Teemu Selänteen Posse-stunttiaLeevi Selänne saapui seuramaan isänsä stunttia ystäviensä kanssa.MTV

Posse MTV3-kanavalla perjantaisin klo 20.

Lisää aiheesta:

Pekka Pouta kommentoi hurjaa 1980-luvun henkistä ajotehtäväänsä: "Siinä kyllä kumi kärysi"Kasmir yllytetään hyppäämään asuntovaunun läpi: En luota edes huvipuistojen laitteisiinSelänne kaasutteli hurjassa stuntissa: Tuntui ihan hirveältäVideo: Hurja kiihdytystesti – Teemu Selänteen pojat kuvasivat isänsä testiajonTeemu Selänne suuren haasteen edessä: Olen yrittänyt välttää hullutteluaVideo: Sara Forsberg itkuisena Possen stuntissa – Duudsonit-HP lohdutti
Posse

Tuoreimmat aiheesta

Posse
  • 28.1.10:31
    HP Parviainen

    HP Parviainen joutui leikkaukseen – jakoi kuvia operaatiosta

  • 04.08.202413:10
    HP Parviainen

    Tästä syystä Duudsoni-HP päätyi aikoinaan opettajaksi

  • 08.07.202417:55
    Kalle Lamberg

    Kalle Lamberg julkaisi suloisen kuvakollaasin – juhlistaa vuosipäivää Maria-rakkaansa kanssa

  • 13.06.202421:15
    Veronica Verho

    Koko Suomi leipoo -tuomarit reagoivat sarjan uuden juontajan Veronica Verhon leipomuksiin: "Naapurin koiran kivekset"

  • 26.06.202313:05
    HP Parviainen

    Duudsonit-HP tatuoi kivuliaan paikan – tällaiset kuvat tv-tähti lisäsi ihollensa