Sami Kuronen vietti sinkkukesää ensimmäistä kertaa miesmuistiin.
Juontaja Sami Kurosen kesä oli tänä vuonna tietyllä tapaa erilainen, kuin mitä se on ollut viimeisten parinkymmenen vuoden ajan. Mies nimittäin vietti sinkkukesää ensimmäistä kertaa tällä vuosituhannella.
Kuronen kertoo MTV Uutisille, ettei hän pysähtynyt kesällä kummemmin miettimään sinkkuuttaan. Miehen pitivät kiireisenä neljä eri televisiotuotantoa, radiotyöt sekä festarijuonnot. Hän sanoo, ettei hakemalla hae vierelleen kumppania.
– Mennään päivä kerrallaan ja luotetaan siihen, että joku päivä se rakkaus sieltä vastaan tulee, hän sanoo.

Lue myös: Sami Kuronen kopioi Sanna Marinin ikonisen festarikuvan – somessa villiinnyttiin: "Ihan mahtava!"
Tempparit-parisuhdeformaatin juontajana toimivan Kurosen voisi kuvitella saavan paljon treffipyyntöjä sosiaalisen median kautta. Hän kuitenkin paljastaa, ettei näin todellisuudessa ole.
– En tiedä mistä se sitten johtuu, en ole sitä analysoinut, hän nauraa.
– Ehkä siinä voi olla se, että joitain saattaa julkisuus vähän pelottaa ja ei ehkä uskallakaan (ottaa yhteyttä), tai sitten heitä ei vain kiinnosta, hän naurahtaa.
Kuronen ei kiellä sitä, etteikö hän voisi lähteä treffeille häntä somessa lähestyneen henkilön kanssa. Hän kuitenkin myöntää, ettei ole kauhean innostunut sokkotreffityylisestä deittailusta.
