Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Salkkareiden verinen päätösjakso järkyttää faneja: "Eihän Kari Taalasmaa voi kuolla!"

Julkaistu 14.06.2017 11:21

MTV VIIHDE

Salattujen elämien päätösjakso päättyi traagiseen kohtaukseen. Fanit järkyttyivät erityisesti erään hahmon kohtalosta.

Salattujen elämien 18-vuotisjuhlakausi päättyi tiistaina nähdyssä päätösjaksossa verisesti. Linda löysi Karin omistamalta autokorjaamolta verilammikossa makaavan ruumiin, joka oli liiskaantunut auton alle. 

Kohtauksessa ei näytetty, kuka auton alle oli litistynyt, mutta Lindan reaktio jätti katsojat siihen uskoon, että kyseessä on Kari. 

monika

Faneissa kohtaus aiheutti vahvan tunnereaktion. Moni on varma siitä, että kyseessä on nimenomaan Kari Taalasmaan ruumis. Aiheesta käytiin heti jakson jälkeen kiivasta keskustelua muun muassa Salattujen elämien virallisella Facebook-sivulla ja Twitterissä. 

– Kari olisi kyllä liian ilmeinen uhri, mutta toisaalta... Se Sepon puhelu, ja toisekseen Nooran paluuta Salkkareihin myös mainostettiin. Olisi aika loogista, että Noora tulisi sitten hakemaan poikaansa takaisin Afrikkaan tai sitten poika jää Helsinkiin, kun iskä on kuollut, eräs fani analysoi.

– Uskon, että toi ruumis autokorjaamolla on Antonin eikä Karin, Twitterissä kirjoitetaan.

– Selkeä juttu, että Karille tapahtuu jotain tosi kamalaa. Tosin Salkkarit tuntien voi olla, että ruumis ei ole Karin vaan jonkun muun, toinen uumoilee. 

– Siis eihän Kari Taalasmaa voi kuolla! Salkkareiden virallisella Facebook-sivulla kirjoitetaan.

Mitä mieltä sinä olet? Osallistu keskusteluun Salattujen elämien virallisella Facebook-sivulla ja Twitterissä!

Salattujen elämien päätösjakso nähtiin 13.6. MTV3-kanavalla. Katso jakso jälkikäteen MTV Katsomosta!

Lisää aiheesta:

Näin Salkkareiden dramaattista jaksoa kommentoitiin: "Kaikkien aikojen paras jakso!"Salkkareiden avausjakso yllätti katsojat: "Luulin, että Kari Taalasmaa kuoli"Salkkareiden yllättävä käänne sai fanit hämmennyksiin: Kuoliko Lari? Salkkarit-pienokaisen katoaminen järkyttää katsojia – kuka kaappasi Iljan? Fanit kauhistuivat Salkkarit-pahiksen kohtalosta: Aki ei saa kuolla!Salkkareiden ampumavälikohtaus räjäytti somen – fanit järkyttyivät