Paratiisi on Subin uutuussarja, jonka päähenkilöitä ovat Thaimaassa asuvat suomalaiset.
Subin uusi dokumentaarinen realitysarja Paratiisi seuraa Phuketissa työskentelevien suomalaisten elämää. Moni sarjan päähenkilöistä on asunut Thaimaassa jo vuosia.
Sarjan päähenkilöitä ovat muun muassa sukelluskeskuksen vetäjä Mika, kouluttajat Jyrki ja Tomppa sekä työharjoitteluun saapuva Jasmine.
Yksi sarjan päähenkilöistä, Kotikatu-tv-sarjasta tuttu Petteri "Jama" Jamalainen kertoi, että sarjassa nähdään seikkailuja poliisien kanssa.
Lomaparatiisin elämää seurataan myös Aurinkomatkojen oppaiden seurassa sekä tarmokkaan Iran vetämällä Seduction-klubilla, jossa nähdään millaista on yöelämä Phuketissa.

Raya Diversin toinen omistaja, tsunamikatastrofissa ansioitunut Jani Mäkinen kertoi ohjelman esittelytilaisuudessa, että hän on viihtynyt Phuketissa jo vuodesta 2000 saakka.
– Sain soiton vuonna 2000, että yritykseen otetaan osakas. Ensimmäisen puolen vuoden ajan asuimme teltoissa ja meillä oli vain viidet sukelluslaitteet. Nyt meillä on viisi eri kohdetta Thaimaassa ja työntekijöitä noin kuusikymmentä, Jani Mäkinen kertoi.

Seduction -yökerhossa työskentelevä Ira Sipari joutuu työssään soveltamaan thaimaalaiseen kulttuuriin soveltuvaa käytäntöä.
Sarjan ensimmäisessä osassa kaksi thaimaalaista naista ovat ottaneet yhteen, jossa thai-tarjoilijatar löi ystävätärtään ja otti lopputilin.
alkaa Subilla tiistaina 1.3. kello 19, ja sitä esitetään tiistaista perjantaihin.
(MTV3)
