Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Nämä kolme naista hurmasivat Maajussi-Aapon: "He kuvastavat eri puoliani"

Julkaistu 01.10.2017 13:20

MTV VIIHDE

Maajussi-Aapo on valinnut farmiviikolle kolme naista: Marin, Johannan ja Lauran. Aapo kertoo valintaprosessin olleen hänelle alun alkaenkin haastava.

Maajussi-Aapo on valinnut ensimmäisten valintavaiheiden jälkeen kolme naista, jotka pääsevät tutustumaan farmiviikolla mieheen hänen omalla kotitilallaan.

Saamiensa kirjeiden perusteella Aapo oli valinnut kuusi naista, jotka hän tapasi Haikon kartanossa ensin pikatreffien merkeissä ja sitten ryhmätreffeillä. Lopulta Aapo valitsi farmiviikolle kolme naista: Marin, Johannan ja Lauran.

Aapon Johanna
Johanna

Aapon MariMari

Aapon Laura 2Laura

– Heistä Mari on rauhallisempi eikä tuo itseään esille. Hän edustaa minun toista puoltani. Olen myös sosiaalinen ja heittäydyn tilanteisiin, ja Laura on enemmän sitä tyyppiä. Johanna on puolestaan rauhallinen ja hyvä keskustelukumppani. He ovat kaikki erityylisiä ihmisiä, mutta kuvastavat minun eri puoliani, Aapo sanoo.

Aaposta valinta monen naisen joukosta oli hänelle haastava.

– Olen sellainen ihminen, että minun on vaikea suoraan kiinnostua toisesta. Lisäksi työkiireet painoivat päälle, eikä minulla ollut pitkien päivien jälkeen oikein energiaakaan perehtyä kirjeisiin. Kuitenkin kirjeiden perusteella piti valita kuusi ja kysyinkin ohjelman tuottajalta, että pitääkö valita näin monta. Rehellisesti sanottuna yhdessäkin on tekemistä, Aapo kertoo.

Hän sanoo Haikon kartanoon valittujen kuuden naisen vastanneen sitä käsitystä, joka heistä syntyi kirjeiden ja puheluiden perusteella.

– Muutamasta naisesta ajattelin, että on kiva nähdä livenä, miten heidän kanssaan sujuu. Oikeastaan oli helpompaa, että sieltä erottui alun perinkin neljä naista edukseen. Sitten olikin helpompi tehdä lopullinen valinta.

Viimeisessä vaiheessa Haikon kartanossa Aapolla oli valittuna neljä naista, joista hän lopulta pudotti pois Anniinan.

– Meillä oli hyvät keskustelut, mutta koin ettei meillä synkannut lopulta niin hyvin. Keskustelu jäi pintapuoliseksi.

Aapon AnniinaAnniina

Aapo sanoo kaikkien kuuden olleen hyviä tyyppejä, vaikka lopulta kaksi oli valittava farmiviikolle.

– Kaikki naiset ovat olleet ihan mahtavia ja tulleet vielä keskenäänkin hyvin juttuun. Se on ollut helpotus esimerkiksi ryhmätreffeillä, että vaikka minä en ollutkaan paikalla, niin he viihtyivät yhdessäkin, Aapo sanoo.

Tulevalle farmiviikolle hän on suunnitellut muun muassa koiran kanssa ulkoilua ja savikiekon ampumista.

Maajussille morsian 10. kausi MTV3-kanavalla maanantaisin kello 20.00.

Lisää aiheesta:

Maajussit tekivät valintansa – yhden farmilla vaihdetaan oitis suudelmiaMaajussi-Tarja turhautui miesten heikkoon kommunikointiin – sai kiinnostuneilta vain muutaman rivin mittaisia kirjeitä Maajussi-Sanna valitsee farmiviikolle lähtijät: "Pakokauhu meinaa tulla"Johanna kilvoittelee jatkosta maajussi-Aapon kanssa: "Ihastumista on ilmassa"Maajussit tekivät ison päätöksen pelkkien kirjeiden perusteella: "Tiesin heti kaksi, jotka haluan mukaan"Maajussi-Paavon hylkäämä ehdokas: Halusin vain farmilta kotiin