Oras Eterna -testiryhmä on käynnissä, ja länsi-suomalaiset kotitaloudet pääsevät testaamaan uuden ekologisemman suihkun ominaisuuksia. Lue, kuinka vettä voi käyttää älykkäämmin.
Kun suihkusi vedenkulutus puolittuu, voit mitata hyödyn merkittävänä säästönä energiankulutuksessa – ja rahassa. Lisäksi tuhlaamaton ja järkevä vedenkäyttö antaa aina hyvän mielen.
Tiesitkö tämän?
Kaikki energiaa säästävät toimenpiteet ovat tarpeen, sillä veden lämmityksen osuus kotitalouksien kokonaisenergiasta on yli 30 % ja veden- ja energianhinta nousee jatkuvasti. Moniko meistä on tullut ajatelleeksi, että kymmenen minuutin suihkutteluun käytettävän energian kulutus vastaa jääkaapin kahdeksan vuorokauden kulutusta.
Artikkelin tarjoaa: Oras
Artikkelin tarjoaa: Oras
Uusimmat
-
20:53
HJK tyylitellen jatkoon – lohkopaikka Euroopasta varmistui
-
20:22
Alapään tuoksua tupsutellaan nyt iholle – tämä ilmiö puhuttaa TikTokissa
-
20:20
Viron hallitus rajoittaa venäläisten maahantuloa
-
20:17
Valtavat jonot Flow-festivaalin rannekkeenvaihtopisteille, osa ei saanut vaihdettua ranneketta ollenkaan – "Hallittu kaaos"
-
20:13
Matti Mattsson karsiutui sivulajinsa EM-finaalista
-
19:47
NHL-seuralta synkkä uutinen: tähtimaalivahti sivussa koko ensi kauden
-
19:08
Suru-uutinen: Ruotsin jalkapallomaajoukkueen entinen kapteeni on kuollut
-
19:01
Gorillan sulava sisääntulo yllätti Tinan eläintarhassa – näin eläin näytti, kuka on pomo: "Jäädyin täysin"
-
19:00
Haaste kovenee – Nuorten Leijonien puolustussapluuna uusiksi Tshekki-otteluun
-
18:59
Aira Samulin muistelee Vesa-Matti Loiria sydämellisellä kirjoituksella: "Suurella rakkaudella sinne ikuisuuteen"
-
18:49
Tuore raportti: Arktinen alue lämpenee hurjaa vauhtia – noin neljä kertaa nopeammin kuin maapallo keskimäärin
-
18:43
Afganistanissa yläkoulut pysyneet kiinni tytöille, naisia ajettu pois työpaikoilta – "He jäävät ilman ateriaa ja joutuvat eristetyiksi"
-
18:36
Ukraina odottaa seuraavan viljalaivan saapumista, huomenna pitäisi lähteä yli 23 000 tonnia viljaa Etiopiaan – MTV seuraa sotaa
-
18:27
Vuorikiipeilijät tekivät karmaisevan löydön Sveitsin sulavalla jäätiköllä – kaksi tunnistamatonta ihmisjäännöstä, puoli vuosisataa kadoksissa ollut lentokoneen hylky
-
18:16
Palkanmaksussa ongelmia myös Espoossa – Sarastian palkanmaksurobotin piti pelastaa tilanne, nyt apuna ovat excelit ja käsiparit
-
18:08
Valioliiga joutuu turvautumaan poikkeusratkaisuun tulevana viikonloppuna
-
18:04
Brittinaisen Lidlistä ostamista kananmunista paljastui kotona järkyttävä yllätys
-
18:02
Näyttelijä Anne Heche järkyttävässä kolarissa – edelleen koomassa
-
17:29
Ruotsi luovuttamassa petoksista tuomitun miehen Turkille
-
17:27
Helsingin palkkakaaoksen keskiössä olevan Sarastian toimitusjohtaja myöntää virheet: "Olen äärimmäisen pahoillani"
-
Lataa lisää