Valioliigan Liverpool on aloittanut mahtavasti kautensa. Yksi joukkueen valopilkuista on ollut hyökkääjä Sadio Mané, joka on paukuttanut neljä maalia neljässä Valioliigan ottelussa.
Senegalilainen onnistui kertaalleen maalinteossa myös lauantaina, kun Pool kukisti Leicesterin maalein 2–1. Mané on viime päivinä kerännyt kehuja myös toiminnastaan viheriön ulkopuolella.
Khalil Laher -niminen käyttäjä on julkaissut Twitterissä videon, jossa Liverpool-tähti auttaa siivoamaan paikallisen moskeijan WC-tiloja. Brittiläisen Sky Newsin mukaan video on kuvattu vain tunteja ennen lauantain Leicester-ottelua. Pätkä on kerännyt runsaasti ihastusta sosiaalisessa mediassa.
Mané valmistautuu parhaillaan kohtaamaan Madagaskarin Afrikan mestaruuskilpailujen karsinnoissa.
Viime kaudella Mestarien liigan finaaliin yltäneen Liverpoolin ja Manén kiikarissa on tällä sesongilla jälleen menestys eurokentillä. Pool on Mestarien liigassa samassa alkulohkossa yhdessä PSG:n, Napolin ja Belgradin Punaisen tähden kanssa.