Lehti: Essi Pöysti takaisin yhteen ex-poikaystävän kanssa

Essi Pöysti (kuva:Lehtikuva)
Essi Pöysti (kuva:Lehtikuva)(kuva:Lehtikuva)
Julkaistu 19.09.2009 10:49

Miss Suomi Essi Pöystin, 22, suhde koripalloilija Ville Mäkäläiseen lopahti, mutta vanha suhde jyväskyläläisen Miikan kanssa on lämpenemään päin.

Essi Pöysti kertoo Iltalehdessä, että romanssi koripalloilija Ville Mäkäläiseen kuivui kasaan, kun mies sai kiinnityksen englantilaiseen koripallojoukkueeseen. Etäisyys ei kuitenkaan ollut Essin mukaan ainoa syy eroon, sillä suhteesta puuttui "se jokin".

– Olen sellainen ihminen, että ahdistun jos toinen on liikaa kiinni ja liian innoissaan. Tarvitsen aikaa, Essi kertoo lehdelle.

Eron jälkeen Essi ei ole jäänyt lehdelle soittelemaan, vaan nainen on huomannut, että tunteet ex-poikaystävää Miikaa kohtaan eivät ole kadonneet minnekään. Pari on aloittanut tapailun uudelleen, mutta haluaa edetä nyt hitaasti.

– Huomasin jossain vaiheessa, että minulla on edelleen tunteita häntä kohtaan. Ja, että se on molemminpuolista. Haluamme antaa suhteelle uuden mahdollisuuden.

MTV3:n Viihdeuutiset nyt myös Twitterissä, tutustu

(MTV3)