Suomi kohtaa jääkiekon MM-kisoissa lauantaina Slovakian. Huippupyöräilijä Peter Sagan on ennustanut ottelun lopputulosta hauskalla tavalla Twitterissä.
Slovakialainen Sagan on ilmeisesti kova jääkiekkofani, sillä hän juhlii päivityksen yhteyteen ladatussa kuvassa kaukalossa sekalaisissa jääkiekko- ja pyöräilyvarusteissa.
- Otsikko suomalaisesta sanomalehdestä Slovakia-ottelun jälkeen: Slovakia yllätti ja voitti, Sagan kirjoitti Twitterissä osittain suomeksi.
Pyöräilyssä Sagan, 25, tunnetaan erittäin vahvana kirimiehenä. Hän on voittanut lyhyellä urallaan lukuisia etappeja, muun muassa neljä Ranskan ympäriajon pätkää. Lisäksi hän on valloittanut Tour de Francen pistekilpailun voiton kolmena viime vuonna.
Jääkiekko live 10 kpl