Tanssii tähtien kanssa -kisaaja Joonas Hytönen kertoi viikonvaihteen Iltalehdelle, ettei 33 vuoden rajapyykin ylittäminen ollut helppoa.
Hytönen paljastaa joutuneensa jopa jonkinasteiseen ikäkriisiin.
– Olisin paljon mieluummin vaikka 26. Elämän päättyminen pelottaa, sillä elämähän ei pääty yksin, sitä voi edeltää vaikka mitä vaivoja, Hytönen pohtii ja lisää, että myös ympäristön asettamat paineet ovat alkaneet ahdistaa häntä.
– Tietyssä iässä pitäisi jo olla tehtynä tai saavutettuna tiettyjä asioita. Jos ei täytä niitä kriteereitä, niin on sillä sektorilla epäonnistunut, häviäjä, hän kertoo.
– Vauvoja täytyy tehdä jossain vaiheessa, sillä onhan se luonnollista, että ihminen perustaa perheen.
Tanssii tähtien kanssa -kisa on kuitenkin Joonas Hytöselle satsaus tulevaisuuteen.
– Jos ja kun häävalssi joskus soi, niin onhan se hyvä, jos sen osaa tanssia hienosti. En kyllä ole kihloissakaan vielä, yhden hutilyönnin jälkeen rima uudelle kihlautumiselle on aika korkea, hän sanoo Iltalehdelle..
(MTV3)