BB-talossa avioituneet Henna ja Antti Kurhinen harmittelevat, että monet sukulaiset ovat suuttuneet kiireellä järjestetyistä häistä.
Henna ja Antti ovat vasta toipumassa reilun viikon takaisesta häähumusta. Viime vuoden BB:stä tuttu pariskunta avioitui BB-talossa, eikä erikoislaatuisesta hääjärjestelystä saanut kertoa etukäteen edes perheelle. Pari myöntääkin, että monet sukulaiset ovat pahoittaneet mielensä hääkutsun puuttumisesta.
– Juhlat jäivät vähän vaisuiksi, koska kaikki tuli niin kiireellä. Emme saaneet kertoa kenellekään etukäteen ja sitten kun sen aika tuli, omille vieraille oli paikkoja vain rajoitetusti. En voinut kutsua edes omaa siskoani ja hän on tosi loukkaantunut, Henna kertoo.
Siitäkään huolimatta rakastavaiset eivät kadu valojen vannomista BB-talossa, vaan he aikovat korvata harmin sukulaisille järjestämällä ensi kesänä suuret kirkkohäät Antin synnyinmaassa Venäjällä.
– Mun sukuni Venäjällä ei ymmärrä tällaista, että mennään näin yhtäkkiä naimisiin, eikä niillä ole ollut mahdollisuutta nähdä meidän häitä mistään, joten ainoa miten voimme korvata tämän heille on järjestämällä isot häät siellä, Antti sanoo.
Katso video Hennan ja Antin haastattelusta sunnuntain BB-finaalissa
Sumo video id
(MTV3)