Eppu Salminen kruisaili Lamborghinilla – katso

Eppu Salminen (Kuva: MTV3)
Eppu Salminen (Kuva: MTV3)
Julkaistu 03.12.2010 09:42

MTV3:n Ennätystehdas-juontaja Eppu Salminen pääsi kuvauksissa kruisailemaan upealla Lamborghinilla.

Ennätystehtaan yhtenä ennätysyrityksenä tullaan näkemään Lamborghinin peruuttaminen maksiminopeudella. Kuvausten jälkeen Eppu pääsi vielä nauttimaan auton vauhdin huumasta.

Eppu Salminen pääsi nauttimaan Lamborghinin vauhdista.Eppu Salminen pääsi nauttimaan Lamborghinin vauhdista.

– Vaadin saada auton käyttööni kuvausten jälkeen, sillä mä sitten ajelin ympäriinsä Tampereella ja kävin moikkailemassa tuttuja. Autossa on komeat hevosvoimat, joten kun kerran painoin kaasua, niin aurinkolasit vain tippuivat otsalta, Eppu naurahtaa MTV3.fin Viihdeuutisille.

Ennätystehdas palaa joulukuussa ruutuun uusilla huimapäisillä, erikoisilla ja hauskoilla ennätyksillä. Luvassa on muun muassa painonnostoa parralla, järjettömän suuren hampurilaismäärän syöntiä, akvaariossa oleskelun Suomen ennätys sekä ikimuistoinen alastonjuoksu.

Ennätystehdas 22.12.2010 alkaen klo 19.30 - 20.00.

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Ennätystehdas