Christoffer Strandberg kertoo, että miesopettajan kanssa tanssiminen aiheuttaa erilaisia haasteita.
Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa nähtiin viime sunnuntaina yllättävä käänne, kun tähtioppilaille ilmoitettiin, että he vaihtavat pareja keskenään yhden viikon ajaksi. Uudet parit valittiin arpomalla.
Tulevana sunnuntaina parketilla nähdään ohjelman historian ensimmäinen miespari, kun Christoffer Strandberg tanssii Matti Puron kanssa. Strandberg kertoo MTV Uutisille, että toisen miehen kanssa tanssiminen on ollut haastavaa, mutta myös hyvin opettavaista.
– Minua opettaa viemään mies, joka tietää oman kehonsa kautta, mitä se on. Se antaa minulle varmaan tosi paljon, kun jatkan Jutan (Helenius) kanssa ensi viikolla.
LUE MYÖS: Uskomaton pistesaldo! Christoffer Strandbergin upea show sai yleisön villiintymään suorassa lähetyksessä
Strandbergin mukaan treenisalilla on ollut kuluneen viikon aikana erittäin keskittynyt tunnelma. Koomisilta tilanteiltakaan ei ole vältytty. Strandbergin mukaan haasteita ovat tuottaneet erityisesti pivot-käännökset, joissa tavallisesti mies asettaa jalkansa naisen jalkojen väliin.

