Hyppää pääsisältöön
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota
TuoreimmatSääDonald TrumpAsian ytimessäRikosLiiga
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista

Äänestä suosikkisi ja voita Helmi-risteily!

Inarijärvi päivälläja yöllä, Lapponia
Inarijärvi päivälläja yöllä, LapponiaCopyright MTV Oyj, 2010
Julkaistu 13.03.2010 18:43(Päivitetty 28.04.2010 17:51)

Lapponian 50-vuotisjuhlavuoden uutuuskorut ovat näyttelyssä Helmen 10-vuotisjuhlaristeilyllä toukokuussa. Tule mukaan yhteiseen juhlatunnelmaan! Osallistu Lapponia-sivuston kilpailuun ja voita itsellesi ja ystävällesi liput juhlaristeilylle!

Juhlavuoden korukokoelma vie Lapponian seuraavalle vuosikymmenelle luonnon, arkkitehtuurin ja musiikin inspiroimana. Esittelemme luonnon ja arkkitehtuurin inspiroimasta korutaiteesta viisi helmeä. Valitse niistä oma suosikkisi ja kerro meille, mitä se tuo sinulle mieleen - miksi se sinun mielestäsi on koruista kaunein.

Kaikkien vastaajien kesken arvotaan 2-4 hengen hytti Helmen kymmenvuotisjuhlaristeilylle Baltic Princessille 8.5.2010. Ota ystäväsi mukaan juhlatunnelmaan!

Valitse korusuosikkisi:

Mikä koruista on kaunein? Kerro mielipiteesi .

Ice drops
Ice dropsCopyright MTV Oyj/Lapponia, 2010

EdenEdenCopyright MTV Oyj/Lapponia, 2010

1. Ice drops (Chao-Hsien Kuo)

2. Eden riipus (Zoltan Popovits)

InformaInformaCopyright MTV Oyj/Lapponia, 2010

ManhattanManhattanCopyright MTV Oyj/Lapponia, 2010

3. Informa (Björn Weckström)

4. Manhattan (Björn Weckström)

CirclestancesCirclestancesCopyright MTV Oyj/Lapponia, 2010

5. Circlestances (Christophe Burger)

Valitse suosikkisi, perustele valintasi ja voita juhlaristeily, jolla pääset tutustumaan koko Lapponian juhlavuoden valikoimaan ja juhlimaan Helmi-sivuston kymmenvuotista taivalta!

Osallistuminen Helmen kilpailuihin edellyttää jäsenyyttä maksuttomassa Helmi-klubissa. Jos et vielä ole jäsen, rekisteröidy.

Huom! Helmen kilpailuvastauksia voidaan julkaista Helmi-medioissa ja kilpailuun mahdollisesti liittyvien yhteistyökumppaneiden markkinointimateriaaleissa ilman eri korvausta.

Jos kilpailu on arvonta kaikkien vastanneiden kesken, palkinnosta maksetaan arpajaisvero, josta vastaa MTV3 tai kilpailun järjestävä yhteistyötaho. Jos kilpailussa palkitaan paras suoritus, mahdollinen voitto on kilpailijalle veronalaista tuloa.

Lifestyle

Lisää aiheesta:

Lumiluola romahti viikko sitten, 11-vuotias kuoli: Nyt pojan sydän lyö jo nyt toisen lapsen kehossaUimataidoton lapsi oli hukkua täydessä uimahallissa HelsingissäPaleletko aina toimistolla ja kotona? Tästä se voi johtuaTaikuri Juha-Pekka teki mahdottomasta totta: 40 kiloa vuodessa ja diabeteslääkkeet pois – kaikki alkoi oivalluksestaSomevaikuttaja Veera Papinoja laihtui kymmeniä kiloja, mutta tulee aina sairastamaan lihavuuttaSaako orgasmi naurattamaan tai itkettämään? Tutkimus selvitti ilmiötä

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • 13:16
    Ruotsi

    Lumiluola romahti viikko sitten, 11-vuotias kuoli: Nyt pojan sydän lyö jo nyt toisen lapsen kehossa

  • 12:37
    Helsinki

    Uimataidoton lapsi oli hukkua täydessä uimahallissa Helsingissä

  • 11:55
    Terveys ja hyvinvointi

    Paleletko aina toimistolla ja kotona? Tästä se voi johtua

  • 07:39
    Laihdutus

    Taikuri Juha-Pekka teki mahdottomasta totta: 40 kiloa vuodessa ja diabeteslääkkeet pois – kaikki alkoi oivalluksesta

  • 06:59
    Veera Bianca

    Somevaikuttaja Veera Papinoja laihtui kymmeniä kiloja, mutta tulee aina sairastamaan lihavuutta