Parhaassa seurassa vuosisopimusneuvotteluihin - tutustu MTV:n mediamyyntiin

Vietä vuoden 2019 vuosisopimusneuvottelut ja markkinointiratkaisujen ideointitapaamiset parhaassa seurassa! Esittelyssä MTV:n valtakunnallisen mediamyynnin tiimit vetäjineen. Ota yhteyttä ja nähdään! 


Sampo Haikonen, asiakkuusryhmän päällikkö

”Tärkeää ei ole kuinka paljon tiedät, vaan kuinka paljon välität."

sampo.haikonen@mtv.fi
+358 40 513 0250


Iina Kalliomäki, asiakkuuspäällikkö

"Hymyä ei voi feikata! Positiivisella energialla päivät sujuvat mukavammin ja on kiva tehdä töitä ihmisten parissa hyvällä tuulella! Parasta mun työssä ovat monipuoliset ja inspiroivat asiakaskohtaamiset."

iina.kalliomaki@mtv.fi
puh. +358 50 0423 248


Emilia Hautala, asiakkuuspäällikkö

"Ilolla ja intohimolla :)"

emilia.hautala@mtv.fi
+358 40 562 6999


Jere Alenius, asiakkuuspäällikkö

"Parasta työssäni on mahtavat asiakkaat ja täysin sekopäiset kollegat. On hienoa, kun pääsee auttamaan asiakasta onnistumaan."

jere.alenius@mtv.fi
+358 40 528 4496

Jaana Murole, asiakkuuspäällikkö

"Rakkaudesta Pöllölaaksoon jo vuodesta 1996.
Pop-up kapakoitsija, pöytälaatikko-dekkaristi ja Vespa-kuski"

jaana.murole@mtv.fi
+358 40 521 6171


Olli Rinne, asiakkuuspäällikkö

”Muuttuvat tilanteet ja laaja asiakaskunta erilaisine tyyppeineen tekee työviikoista aina erilaisia. Se on todella hieno juttu.”

olli.rinne@mtv.fi
​​​​​​​+358 40 779 4974


Kata Parovuori, avainasiakkuuspäällikkö

"Stay foolish"

kata.parovuori@mtv.fi
+358 40 722 8245


Päivi Eränkö, asiakkuusryhmän päällikkö

"Parasta työssäni MTV:llä on ehdottomasti ihmiset. On etuoikeus saada tehdä yhteistyötä niin asiakkaiden, tiimiläisten kuin muidenkin kollegoiden kanssa."

paivi.eranko@mtv.fi
+358 40 527 5885


Lauri Hautala, asiakkuuspäällikkö

”Pistä silmät kiinni, hengitä rauhallisesti sisään ja ulos. Ja sit kuvittele, että sun elämä on valtameri.”

lauri.hautala@mtv.fi
+358 40 500 7082


Minttu Paju, asiakkuuspäällikkö

”Onnistuminen on asenne.” -BJ Gallagher

minttu.paju@mtv.fi
+358 400 392 002


Virpi Lauhaluoma, asiakkuuspäällikkö

"Asiakaskohtaamiset ovat työni sokeri ja suola!"

virpi.lauhaluoma@mtv.fi
+358 40 412 9735


Tiina Rytkönen, asiakkuuspäällikkö

tiina.rytkonen@mtv.fi
+358 44 541 0603


Olli Väisänen, asiakkuuspäällikkö

”Parasta seuraa!”

olli.vaisanen@mtv.fi
+358 50 461 0464


Sanna Stude, asiakkuuspäällikkö

sanna.stude@mtv.fi
+358 40 522 9115


Timo Reunanen, asiakkuuspäällikkö

”Rakkaudesta lajiin”

timo.reunanen@mtv.fi
+ 358 400 992 140

Käytämme Spotti.fi-sivustollamme evästeitä parantaaksemme palvelumme käyttökokemusta. Jatkamalla palvelun käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Tutustu päivitettyyn tietosuojakäytäntöömme