Tinder-liikenne Rion olympiakylässä on vilkasta.
Tinder-treffisovelluksen käyttö on kasvanut räjähdysmäisesti Brasilian Rio de Janeiron olympiakylässä, kertoo People-lehti.
– Olympialaiset ovat alkaneet ja Tinderin käyttö on noussut pilviin Rio de Janeirossa. Viikonlopun aikana Tinder-matchien määrä on noussut 129 prosenttia olympiakylässä, Tinderin viestintäjohtaja Rosette Pambakian kertoo.
Aiemmin on kerrottu, että olympialaisiin on tilattu 450 000 kondomia, mikä on noin 42 kondomia urheilijaa kohden.
Instagram-sivusto Sportsswipe raportoi Tinderissä vastaan tulevista urheilijoista. Voit tarkastella sivustoa täältä.
Muun muassa 11-kertainen olympiamitalisti, yhdysvaltalainen uimari Ryan Lochte, on ainakin aikaisemmin käyttänyt Tinderiä ahkerasti.