Sami Uotilan ja Claudia Ketosen Tanssii Tähtien Kanssa -esitys säväytti yllättävällä lisämausteella.
Neljännessä suorassa Tanssii Tähtien Kanssa -lähetyksessä teemana oli haaveiden maailma. Jaksossa TTK-parit pääsivät kukin esittämään vakiotanssin.
Sami Uotilan ja Claudia Ketosen tanssi oli quickstep. Sen taustamusiikkina oli The Dancelife Orchestran I`ll be there for you, joka tunnetaan Frendit-sarjan ikonisena tunnuskappaleena. Uotila kertoi ennen tanssia nähdyllä insertillä haaveilevansa siitä, että saisi viettää lopun elämäänsä ystäviensä ympäröimänä.
Uotila yllätti tanssiesityksen aikana quicsktepin lisäksi muutamilla breakdance-liikkeillä. Juontaja Vappu Pimiä hämmästeli esityksen yllätystä tanssin päätyttyä.
– Kyllä ne jostain sieltä 40 vuoden takaa piti kaivaa, Uotila puuskutti esityksen jälkeen.

